Kepler

Pokud vás někdy nějaká věda přitahovala, která to byla?

Nezáleží na zaměření, jestli přírodní, či jiná. A pokud jste si zaměření vybrali, uspokojila vás, nebo jste zjistili, že jde o omyl?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Biologie mě začla přitahovat až ve druháku na gymplu, teď budu končit bakaláře a doufám, že budu studovat i nadále, kouzlo přírody mě opakovaně dostává. Můj jediný problém je to, že se nedokážu plně zaměřit jen na jednu věc, protože mě zajímá pořád tak něják všecko, proto pro mě byl výběr tématu bakalářky utrpením a taky za to vlastně pykám…
A z jiného soudku – přemýšlet nad tím, jak snížit spotřebu odpadů a předcházet jim je taky docela věda :)

Další odpovědi
anonym

Momentálně se zkoumám Algeziologii, což je vlastně lékařská disciplína, která se zabývá bolestí a její léčbou a kombinuji do toho i svoje akutní problémy přes Urologii. Zabývám se medicínou kolem svým chonických obtíží a často mě zklame pocit, že na nic není jasné a jednoduché řešení. Samá špatná chemie plná vedlejších účinků, nevyzpytatélné zákroky, které mohou způsobyt více škody, než užitku, antibiotika sem a antibiotika tam. Hrozný chaos. Alternativní medicína neprobádána a člověk si to musí vše ozkoušet na sobě sám. Loterie. Ledviny, slinivka a játra tj trojka, která se jednou domluví a zabijou mě společně, či postupně podle vlastní nálady.
Nejsem spokojen s věcmi v psychologii a jejich postupy. Nehledí na člověka jako na jednotlivce, ale spíš jako na skupinky pacientů dle příznaků.
Fascinuje mě chemie a astrologie, ale nemám moc dobrou pamět, abych si to užil a využil toho a nějak víc si to i užíval. Spíš jen takové náznaky a útržky.

klumprt

Z přírodních věd mě přitahuje evoluční biologie a všelijaké její odnože, z humanitních kriminologie. Ani jednu z nich jsem nikdy systematicky nestudoval, natož abych prováděl nějaké výzkumy. Jen si rád občas něco přečtu. A zajímavé jsou i některé nápady a teorie, které představují styčnou plochu mezi oběma uvedenými obory.

Rokio

Mě velmi zaujala věda pod názvem genetické inženýrství a kryogenika. Ta druhá věda mě hlavně zajímá proto, protože bych díky ní mohl dosáhnout nesmrtelnosti (poznámka: Nechal bych se zmrazit a čekal bych, až by dokázali vědci vyvinout nesmrtelnost).

led

Pri výbere povolania som sa zamerala na lesy, ale zasiahla „vyššia moc“. Kam čert nemôže, pošle školského poradcu a ponúkli mi „náhradné“ štúdium a čuduj sa svete, napriek malým odskokom do iných oblastí, som tejto profesii ostala verná dodnes.

Drap

Antropologie

Lamalam

Chemie.

Irisa

Biochemie a molekulární genetika. Nevadí mi celé dny trávit v laboratořích. Představa toho že bych přišla s něčím novým a přínosným pro vědu je úžasná. Místo toho lezu na medicínu.

Klaproth

V mládí jsem se intenzivně zajímal o anatomii ženských pohlavních orgánů.

Kepler

Jejda, to jsem zase zadal téma. Chce se mi brečet a jdu spát.

Kepler

klumprt: to nezní marně, i když o tom vím kulové… 🙂

Kepler

minerz: tvoje zájmy jsou jistě ušlechtilé, ale pokud neumíš psát správně česky, pak nemáš šanci ani vystudovat medicínu. Tam se teprve můžeš zabývat algeziologií. Dále nerozlišuješ mezi astronomií a astrologií. To druhé není věda, jen zábava pro blbce.

anonym

Neberu to tak vážně a nehraju si na vědce. Na školu kvůli tomu skoro ve 30ti už nepolezu. Jsem anti-talent na matematiku. Jo myslel jsem astronomii. Jen jsem se přepsal, protože jsem jen člověk, co je v noci už utahanej a nemá mozkovnu nastavenou na vyšší otáčky. Nejsme vědci a tak tu předpokládám laický přístup + nějaké vědomosti získané samostudiem/praxí, či vzděláním. Dneska se dá zjistit spousta věcí i bez studování medicíny, protože existuje Google a tak a internet vládne. Chápu, že Algeziologie se má i praktikovat, ale to já dělám do jisté míry sám na sobě, jen to nemůžu hrotit, protože bych mohl skončit v nemocnici, či v urně. Co si o tom myslíš? PS: Nazývat astrologii zábavou pro blbce to je silné kafe. Máš špatnou náladu? Někdy si takový trochu agresivní v názorech a to nemyslím nijak špatně, jen upřímně.

Kepler

S tou algeziologií si radši nezahrávej, tam je linie mezi životem a smrtí velice tenká. Ne nadarmo musí být před operací nutný specialista – anesteziolog. I tak se to občas vymkne a pacient se už neprobudí. Jinak se omlouvám, včera večer jsem měl opravdu mizernou náladu, přihodila se mi nepříjemná věc o které se nechci šířit.