dusanharslin

Pokud válka na Ukrajině skončí patem a země se rozdělí mírovou dohodou podobně jako Korea kdo by tuto válku vyhrál?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Filip84

Jiná odpověď

Pokud by to bylo, jako v Koreji, tak nikdo, protože válka mezi KLDR a jižní Koreou pořád trvá, v 판문점 bylo 27. července 1953 podepsáno toliko příměří, a tak dnes to je přesně 70 let, co do Země jitřní svěžesti nevstoupila noha amerického vojáká, a v jižní Korejce, zase, nestraší bubák bolševismu.

Na 38. rovnoběžce je stanovena hranice příměří, tzv. 공동경비구역 JSA, na kterou navazuje demilitarisova­né pásmo.

To ale není mír, to si pleteš pojem s průjmem, to je příměří. Demilitarisovaná zóna zajišťuje, že korejští pracující si mohou v míru budovat světlé zítřky pod vedením věčného presidenta, kormidelníka a nyní respektovaného soudruha a od „rudého teroru“, zase, chrání jihokorejské kapitalisty renomovaná U. S. Army. Čas od času proběhne nějaká „Hurá, akce!“, třeba projede vlak z jihu do 개성공업지구, no ale potom, zase, zvítězí soudružka paranoia, která je v Zemi jitřní svěžesti pečlivě udržována a chráněna jako památka na soudruha Stalina, jež je zavazuje, no a nebo se jižní bourgeoisti zachovají – tak nebo tak – jako naprostí a komplexní kreténi, naserou vysoce vážené soudruhy a věc se vrátí, zase, do starých kolejí.

Nechci být kakabus, rozhodně přeju každému, co jeho jest, leč obávám se, že něco podobného na Ukrajině nebude. Ne, že by to explicite nemohlo (vůbec) vzniknout, může, jenom se obávám, že by to rozhodně neoslavilo sedmdesátileté výročí!

Ale, víš co, mejlit se může každej, učenej, nebo nevzdělanej blbec, mejlej se i ministři. Třeba tam docílí něčeho podobného: v Donbasu vznikne Svaz donbasských sovětských federativních socialistických pokrokových lidově demokratických socialistických antiimperialis­tických republik (SDSFSPLDSAR), budou budovat vlastní versi socialismu, bude nějaká JSA, a nad ní bude „jižní Ukrajina“ s U. S. Army, korporativismem, kde bude mít každý nárok na deprese a překyselení. Třeba jo, jenom je to velmi, velmi málo pravděpodobné. 😅

zjentek

Jiná odpověď

Pat je remíza, nevyhraje nikdo. Chceš se zeptat kdo vydělá. Nejvíce „překvapivě nezúčastněný“ Washington a nějaké paběrky taky EU, tzn. konkrétně Francie, SRN (ovšem SRN mohlo z UA ve spolupráci s Ruskem těžit mnohem více, kdyby na podlou prozápadní hru s UA nepřistoupilo a bratrsky se neobětovalo pro Washington [malá domů za postoje po WW2]).

paul1

Jiná odpověď

Myslím, že takto to nedopadne.