Pokud si vlaštovka staví hnízdo na vaší fasádě…

Nejlepší odpověď
anonym

zanecháte hnízdo a zabezpečíte proti ptačímu trusu

Za mých dětských let jsme měli každý rok tradičně hnízdo v předsíni na zvonku a v sezóně otevřené okno do dvora (podotýkám že v klasickém masarykovském činžáku z 30.let min. století). Oba rodiče vyrůstali na vesnici a ctili tradici harmonie s přírodou a symbolu vlaštovek jako domácího štěstí a soužití. Fakt je, že dnes vlaštovky téměř vymizely a jeden z mála pozůstatků symbiózy ptáků s civilizací jsou spíše ojedinělá hnízda poštolek či rorýsů pod převisy střech některých vyšších paneláků či podobných staveb ve městech. Stejně tak kdysi hojných čapích hnízd je dnes v ČR pouhý zlomek.

Další odpovědi
Terryle

zanecháte hnízdo a zabezpečíte proti ptačímu trusu

Divila bych se, že by někdo dal variantu 1. Ale pokud jo,tak ať si pak nestěžuje na komáry…

mosoj

zlikvidujete hnízdo

Zavčas !! zlikviduji hnízdo. Ať si ho udělá jinde. Kdo dá něco jiného, tak to není jeho zeď a v životě neviděl jak to potom vypadá !!

tom004

zanecháte hnízdo a zabezpečíte proti ptačímu trusu

venkovan

co to je vlaštovka ?

Co je to vlaštovka ? Dal jsem tuto variantu trochu úmyslně, protože dříve celkem běžný pták se i na vesnicích stává vzácným. Pokud jim budeme snižovat hnízdní příležitosti, problém se bude ještě zhoršovat. Dřív když se vlaštovky slétly na dráty děti uronily slzu protože jim končily prázdniny a začínal školní rok. Naštěstí dnes tuto informaci děti dostanou prostřednictvím reklam v PC, TV apod. Takže možná jsou už v naší krajině zbytečné – nahrazuje je technika (na komáry stačí přeci elektrický rozprašovač „vůně“).

vivatis2

zanecháte hnízdo

coco

co to je vlaštovka ?

filva

zanecháte hnízdo