Karolína357

Pokud si budu vyměnovat propadlý pas za nový, změní se číslo pasu, nebo zůstává stejné?

Nejlepší odpověď
zzzzz

dostaneš nový pas a ten bude mít i nové číslo.

Další odpovědi
led

Musí sa zmeniť! Ak bolo vydané jedno číslo na pas (doklad), nesmie sa použiť na ďalší doklad (pas) rovnakého druhu.
Predstavte si, že by ste sa ubytovali v zahraničí v hoteli a ráno by vás zobudila polícia so zatykačom na majiteľa „vášho“ pasu s vašim číslom.
Nehovorím, že sa to nemôže stať, občas sa totiž falšované i pravé-odcudzené pasy používajú na nelegálnu činnosť.