Pokud se za socíku mezi lidmi prodávalo obilí: pšenice za 300, ječmen za 250 a oves za 200 Kčs/q, kolik by to bylo dnes?

Prý je na to nějaký medián!

Má otázka nebyla pochopena. Neptal jsem se, kolik stojí obilí dnes, ale kolik by stálo v přepočtu na tehdejší platy a ty současné. Jak jsem už uvedl, prý je na to nějaký medián. Je mnoho příkladů, že pokud stál chleba 4,20 Kčs, dnes by měl stát přes sto korun.

Odpovědi
rouzi

Pšenice 300/350kč q
Ječmen
Oves
Je to zhruba stejné.

anonym

co jsem tak naposledy viděl, tak jsou ceny podobné, ale nepamatuji se, že by tehdy byla taková cena. to musí být na pečivu slušnej vejvar 😁

dnes to bývá většinou cca. 4× dražší. jen bydlení, pivo a hlavně cigarety (což je správně) je to více. jak píši výše, pokud dnes stojí pečivo 4× více a výkupní cena obilí stejně, tak někdo někde vaří pěkný peníze. Babiš si mele mouku pro své pekárny sám a dělá dobře

tforro

No, jen pro info, já kupuju pšenici za 280kč/pytel (50kg).

Lamalam

Za kolik to bylo za sociku nevím, ale dnes kupujeme oves pro králíky za 285 Kč/q.

anonym

Lamalam, kolik to bylo za socíku jsem psal.