Kazatel

Pokud se ruská ekonomika hroutí, ale hodnota její měny se zvyšuje, jak je na tom v porovnání s ČR, kdy její měna padá?

Nejlepší odpověď
Arne1

Co je to za blábol ? To že se mění kurz mezi RUB a CZK je naprosto marginální, kurz RUB je nastavován z Ruska uměle a ve světovém měřítku to má vliv pouze na jejich snahy platit dluhy v rublech.
Kurz koruny nepadá, už mnoho týdnú se drží kolem 24.75 za EUR – a to je podstatné.

Další odpovědi
Filip84

Rubl dneska není nějak moc mezinárodně obchodovatelná měna, takže jeho paritu kupní síly s reservou.

Ruská ekonomika se rozhodně tak lehce nezhroutí, asi tak, jak by se nezhroutila lehce ekonomika ČSSR v 70. letech. Pokud máš ekonomiku postavenou na průmyslu a zemědělství, tak je méně výkonná, ale taky méně náchylná na vnější vlivy: žrát se bude, nerostné suroviny od Rusa taky koupit budeš muset, že, ten plyn a ropa se taky kupují, ať už přímo, nebo nepřímo, za to ale dráž, a tak pořád dokola.

Tomu, že se ta ekonomika hroutí, může věřit leda tak multitroll a multihater hapiky.

zjentek

Hnis hledejme v jeho ložisku. Je to strašné. Ženy nadále v záři reflektorů prezentují svou krásu, zeširoka se usmívajíc do kamer a podněcujíc doma „své“ muže ke strašným, ohavným činům. Proto každá spoře oděná děva, nevnímajíc realitu a dodnes optimisticky pózujíc při reklamách všeho druhu, by se bez pardonu měla vrátit na Venuši, pokud je zjevné, že nedokáže/nemá zájem sdílet drsnou planetu SPOLEČNĚ s Marťany 🤷‍♂️

Kazatel

Arne1, no jo vlastně, ty na to koukáš takhle, USD sílí, Rubl sílí, jen česká měna s inflací přes 15% stagnuje, tak to pak jo. https://www.xe­.com/currencychar­ts/?from=USD&to=CZK&vi­ew=1Y

led

Arne1, súhlasím, preto sem pridám aj vývoj kurzu Euro/Rubeľ https://kurz-euro.zones.sk/kur­zy/RUB-rubel-rusko/

led

pridávam graf z rovnakého zdroja EURO/CZK
včera akosi kleslo o 0.014 czk voči euro https://kurz-euro.zones.sk/kur­zy/CZK-koruna-ceska-republika/

led

To si počkám na politickoekonomické vesvetlenie nášho popredného odborníka špecialistu na Rusko agentom 67967