JájsemRaibek

Pokud se loď potápí, musí trosečníci se pokusit odplavat co nejdál od lodi, aby je nestrhnul vír?

Nestáhne je ke dnu spolu s potápějící se lodí vytvořený vír?

Odpovědi
Kepler

Říká se to, ale myslím, že to platí jen pro rychle se potápějící loď. Některé jdou ke dnu i celé hodiny. Spíš bych si dal bacha, aby mě neobalila unikající nafta nebo mazut nebo podobný sajrajt, na který dnešní lodě jedou. To palivo je nejlevnější a nejhnusnější hnus.

nyjono

To mi šlo hlavou taky už několikrát.
Asi jde o to jak velká loď, v které fázi potápění by se skákalo do vody, aby se nějakou vzdálenost ještě stihlo uplavat a taky jak rychle by se potápěla, čili důvod ztroskotání.

  • samozřejmně, co píše Kepler.