zjentek

Pokud se chlap během průměrnýho života muže dvakrát ožere jako dobytek, hovoříme pořád o abstinentovi?

Vytuněný abstinent.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, to už o abstinenta nejde, ten alkohol nepije vůbec. Patřil by do počátečního stádia alkoholismu. Další jsou: varovné, rozhodné, konečné. http://www.al­koholik.cz/za­vislost/psychi­ka_a_telo/priz­naky_a_projevy_al­koholismu_sta­dia_alkoholiz­mu.html

Další odpovědi
marci1

Ne, abstinent se alkoholu nikdy ani nedotkne. Říká se, že je to „nudný patron“, který kazí na mejdanu zábavu. 🙂

Dochy

Pokud to bylo naposledy před 30 lety, od té doby žádný alkohol nepil a přesto žije, je při vědomí a samostaný (nikoli někdo kdo strávil posledních 30 let v kómatu) pak lze říct že je nyní abstinent…
Z těch 30 let bych byl ochoten něco slevit…

lota

Jasně