Rokio

Pokud řeknu, že jdu chytat ryby a ulovím velrybu, vyslovím lež?

Velryba přece není ryba.

Odpovědi
Dochy

Nemusí to být lež. Lež je úmyslně vyslovená nepravda. A pokud jsi šel chytat ryby, pak OK, žes ulovil něco jiného (třeba hrnec) ještě nedělá nepravdu z tvrzení, žes šel na ryby. A už vůbec ne lež.

Drap

Je to nesmysl, protože nikdy nemůžeš chytit velrybu. Velrybu lze pouze ulovit.