Nejlepší odpověď

Stříbrný

Máte jiný přístup - jaký?

No, opravdu RÁD vařím tak cca 2x do roka. Ale "nové recepty" zkouším, obvykle nemám na výběr. (často zjistím, že potřebnou/kriticky nutnou ingredienci nemám na skladě) ;) :D :D

Ale tobě jde asi o systematické objevování/tvorbu, že? No, tak poslední můj experiment byly obalované (v trojobalu) a smažené rýžové chlebíčky. Nejlepší přirovnání jak to chutná - podobně jako týmž způsobem připravený polystyrén. Stačí? ;) :D :D

Další odpovědi:

Stříbrný

Zkouším i jiné kuchyně, než tu českou

V mém případě kombinuji všechny čtyři možnosti. Vařím přesně podle receptů, upravuji recepty, vymýšlím nové věci i zkouším cizí kuchyně. Poslední čtyři jídla co jsem vařil: Šakšuka (severní Afrika), Tortelloni con panna e prosciutto cotto (Itálie), Hovězí stroganov (Rusko), Segedinský guláš (Rakousko-Uhersko).

Pokročilý

Nejčastěji se držím těch osvědčených, ale občas zabrousím na internet na něco nového (především ve sladkostech - pečení) a pak si ten recept upravím, ochutím podle svého.

Ve vaření se držím většinou jídlel, ve kterých jsem zběhlý a která jsou jednoduchá.

Moc jiných kuchyní než tu českou jsem (si připravit) nezkoušel, ale někdy bych rád. :D

Bronzový

Hledám nové, ale nechám se jen inspirovat

Většinou se nechám inspirovat na internetu.Ale jinak dělám podle osvětšeních receptů.

Zlatý

Osvědčené jsou fajn, ale ráda zkusím i něco z jiných kuchyní. Na základě gurmánského "zážitku" při konzumaci vietnamského národního jídla "NEM RÁN" (závitky), jsem vyzkoušela recept a je to úžasné. Krásně to "křupe" (rýžový papír) a má to výbornou chuť. Hosté byli nadšeni. Doporučuji zkusit. :-))

Pokročilý

Ale držím se předepsaných receptů. Věřím že všechno dobré už bylo vymyšleno. Tradiční kuchyně evropských států, je bez tak nevyčerpatelná, obzvlášť francouzská.
Kuchařky jsou mé velmi oblíbené čtivo, hlavně ty staré.

Pokročilý

Vymýšlím sám nové kreace

Většinou je to tak, ze zreviduji zásoby a suroviny a kreativita je pak nutností.:-)) U nás po globalizaci zůstala jen malá prodejna se základními potravinami.

Stříbrný

Pro část blízkých vařívám tradiční kuchyni českou.
Dcery mají své stravovací návyky (omezení lepku a bez něj, omezení mléčných výrobků, jedna zcela bez.(intolerance) Recepty vymýšlím.
Další hledám v kuchařkách (bez pšenice, bez lepku), na internetu (osvědčené, zejména u pečení sladkého pečiva).
Hledám na internetu apod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1221
Zlatý annas 1112
Zlatý hanulka11 985
Zlatý marci1 700
Zlatý Kepler 685
Zlatý iceT 550
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 477
Zlatý quentos 455
Zlatý mosoj 404

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.