aliendrone

Máte jiný přístup - jaký?

No, opravdu RÁD vařím tak cca 2× do roka. Ale „nové recepty“ zkouším, obvykle nemám na výběr. (často zjistím, že potřebnou/kriticky nutnou ingredienci nemám na skladě) ;) :D :D

Ale tobě jde asi o systematické objevování/tvorbu, že? No, tak poslední můj experiment byly obalované (v trojobalu) a smažené rýžové chlebíčky. Nejlepší přirovnání jak to chutná – podobně jako týmž způsobem připravený polystyrén. Stačí? ;) :D :D

Další odpovědi
dubraro

Zkouším i jiné kuchyně, než tu českou

V mém případě kombinuji všechny čtyři možnosti. Vařím přesně podle receptů, upravuji recepty, vymýšlím nové věci i zkouším cizí kuchyně. Poslední čtyři jídla co jsem vařil: Šakšuka (severní Afrika), Tortelloni con panna e prosciutto cotto (Itálie), Hovězí stroganov (Rusko), Segedinský guláš (Rakousko-Uhersko).

Henry1660

Máte jiný přístup - jaký?

Nejčastěji se držím těch osvědčených, ale občas zabrousím na internet na něco nového (především ve sladkostech – pečení) a pak si ten recept upravím, ochutím podle svého.

Ve vaření se držím většinou jídlel, ve kterých jsem zběhlý a která jsou jednoduchá.

Moc jiných kuchyní než tu českou jsem (si připravit) nezkoušel, ale někdy bych rád. :D

jirka F

Hledám nové, ale nechám se jen inspirovat

Většinou se nechám inspirovat na internetu.Ale jinak dělám podle osvětšeních receptů.

marci1

Zkouším i jiné kuchyně, než tu českou

Osvědčené jsou fajn, ale ráda zkusím i něco z jiných kuchyní. Na základě gurmánského „zážitku“ při konzumaci vietnamského národního jídla „NEM RÁN“ (závitky), jsem vyzkoušela recept a je to úžasné. Krásně to „křupe“ (rýžový papír) a má to výbornou chuť. Hosté byli nadšeni. Doporučuji zkusit. 🙂

Michala11

Zkouším i jiné kuchyně, než tu českou

Ale držím se předepsaných receptů. Věřím že všechno dobré už bylo vymyšleno. Tradiční kuchyně evropských států, je bez tak nevyčerpatelná, obzvlášť francouzská.
Kuchařky jsou mé velmi oblíbené čtivo, hlavně ty staré.

Ametyst

Vymýšlím sám nové kreace

Většinou je to tak, ze zreviduji zásoby a suroviny a kreativita je pak nutností.:-)) U nás po globalizaci zůstala jen malá prodejna se základními potravinami.

da ny

Máte jiný přístup - jaký?

Pro část blízkých vařívám tradiční kuchyni českou.
Dcery mají své stravovací návyky (omezení lepku a bez něj, omezení mléčných výrobků, jedna zcela bez.(intolerance) Recepty vymýšlím.
Další hledám v kuchařkách (bez pšenice, bez lepku), na internetu (osvědčené, zejména u pečení sladkého pečiva).
Hledám na internetu apod.