zjentek

Pokud nelze lidem zakázat vycestovat, nebylo by vhodné nastavit podmínky tak, aby neměli šanci se vrátit?

Tohle by myslící lidé možná rozmysleli ještě před odjezdem/odletem, co myslíte? Nebo je to tak, že na ten Zanziber a podobné létají jen solviňáci, prodavačky a servírky, takže je to prakticky jedno, co vláda nastaví, protože tací neslyší nic?

Odpovědi
Hlada

NE!
Už toho buzerování a vymýšlení omezení bylo dost. To k ničemu nevede. Vycestovat a už se nevrátit by měli ti, kteří vymýšlejí ničím nepodložená omezení a nejsou schopni zajistit rychlé masové očkování.

Kepler

To jako zůstat třeba v Turecku navěky? Takto by to nešlo. Ale široce jsou podmínky nastaveny tak, že po návratu z rizikových zemí se musí zůstat 2 týdny v karanténě (nejen v ČR). To úplně stačí.

Vinpe

Čech, když se vrátí z ciziny je 2 týdny v
karanténě.
Jak je to z cizincem, který přijede do Čech? Je také 2 týdny v karanténě.

Arne1

Myslím, že tohle není právně možné – nelze jednoduše zabránit návratu občana do svého státu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.