jamar28

Pokud nasměruji dvě zrcadla přesně proti sobě, kolik odrazů v nich teoreticky bude?

Dejme tomu, že rozměry obou zrcadel jsou 100 × 100 cm.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Teoreticky může být odrazů nekonečno, ale ve skutečnosti nemůže být nic menší než Planckova délka, tudíž v určitý okamžik bude další odraz v sérii tak malý, že už ho není fyzikálně možné vytvořit.

Pokud chceš číslo, spíše než rozměry by na spočítání byla potřeba znát kvalita materiálu a hlavně jak jsou zrcadla daleko od sebe. A pak by to chtělo zdatného matematika, který by to spočítal. Což já nejsem.

Další odpovědi
Dochy

Teoreticky nekonečno… Ale jsou tam omezení:

  1. Jak dlouho ta zrcadla budou proti sobě? A jak daleko budou od sebe? Rychlost světla je omezená 😉
  2. Kde bude pozorovatel? jestli třeba sám nebude bránit tomu aby se mu ty obrazy mohli vytvořit…
  3. Kvalita zrcadel… Pokud zrcadlo odrazí 95% světla, kolikátý obraz bude ještě viditelný?
  4. Co se v těch zrcadlech vlastně bude zrcadlit? Pokud budeme uvažovat že zrcadla pouze obraz odráží a nevytváří (byla by dokonalá) Pak by sama nebyla vidět 😉 (tahle myšlenka mně teď samotného zaujala, ale nemáme zcela dokonalá zrcadla a zpravidla v zrcadlech sledujeme jejich okolí a vlastně jejich hranu)

A tak by se dalo pokračovat pokud nám nedáš nějaké omezující podmínky které budou pro daný případ klíčové.

anonym

Nekonečno- prakticky!

Zdroj: www.simbis.cz/zrca­dlove-nekonecno/

Drap

Záleží na kvalitě zrcadel, při každém odrazu se kvalita odraženého obrazu snižuje.