autacek

Pokud mne ruší hlasitá hudba od sousedů, proč policie nevtrhne k nim do bytu, stejně jako u Zemanova meatingu?

Cikáni mi z okna pořádají produkci a dokonce si v létě vystrčí ven i židle a stůl. A všichni můžeme jen bezmocně koukat. V Zemanově případě vám dokonce jsou pořádkové složky schopny vtrhnout do bytu. Kde je tedy nějaká rovnost v právu?

Jen podotýkám, že chci mít pod okny ticho a klid v míře maximální možné.

https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=455888&sz­nu=MfM8bbAPlsEj­qmfv

Odpovědi
Drap

Zřejmě jsi je nezavolal. Nelze tyto dvě věci srovnávat. Zeman měl na rozdíl od tebe nahlášenou a povolenou akci.

klumprt

Nejprve ze zákona po policii:

§ 40
Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek

(1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.

Poukázal bych na dvě důležité okolnosti:

  • věc nesnese odkladu
  • vstup tam je nezbytný pro … odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.

Tak si to představte. Na náměstí máte (předpokládám) řádně ohlášené shromáždění – meeting prezidenta ČR. To znamená, že část davu jsou jeho příznivci. Na místě jsou evidentně i jeho odpůrci, čili dav je rozdělen na dvě skupiny, mezi nimiž je nějaké napětí. To je vcelku normální a děje se to na různých demonstracích celkem běžně. Tuto situaci musí pořadatelé a policie zvládnout tak, aby se ty skupiny nezačly navzájem řezat, případně ničit nějaký majetek. To se taky bohužel občas děje, když se situace vymkne kontrole. No a ten, kdo ruší řádně ohlášené shromáždění si s tímto napětím nezodpovědně pohrává a je třeba mu v tom zamezit. V tomhle sporu tahá trošku za delší provaz ta strana, která shromáždění pořádá. Ta má trochu jakoby „přednost“. A je to demokratické. Zemanovi odpůrci si mohou udělat svoji demonstraci a tu jim taky nebude smět nikdo narušovat.
Jistě pochopíte, že situace se sousedy, kteří si pořádají večírky pod balkonem je trochu jiná. Ale mám za to, že je noční klid od 22 do 6 hod. a když v případě nesnesitelného kraválu zavoláte policii, tak se budou snažit nějak to uklidnit. Ale komando těžkooděnců vám asi nepřijede. Ostatně i k tomu zvukaři vstoupilo (nevím jestli zazvonili nebo vyrazili dveře, to se nikde nepíše, pročež předpokládám, že normálně zazvonili) několik policistů v civilu, což bych nenazýval pojmem „pořádkové složky“.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2008-273

Mc Merkurion

… protože by se toto bralo jako diskriminace menšiny, která má jiná životní styl >>> řečeno mými slovy, ale myšlenka je to některých politiků, kteří toto říkali i veřejně …