Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud měním zubaře, mám právo, aby mi ten předchozí dal všechny záznamy, rentgenové snímky atd.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel nemáš. Informace jsou sice tvé, ale samotná dokumentace je majetkem lékaře. Máš právo na pořízení výpisu, opisu či kopie.

Podle § 67b je lékař povinen předat nově zvolenému lékaři všechny informace potřebné pro zajištění návaznosti poskytování zdravotní péče.

Zdroj: Zákon č. 111/2007 Sb.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemusí ti je v určitých případech dát, ale měl by je poskytnout novému zubaři, pokud o ně bude stát.


Avatar uživatele
Stříbrný

naprosto nepotřebné, novej stomatolog udělá prohlídku za 10 minut a vlastní RTG přístroj také má


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, máte právo jen na výpis z karty.

Jen nevím, k čemu Vám to bude dobré ;)
Dobrý nový zubní lékař to nepotřebuje.........
Vstupní prohlídku a aktuální OPG snímek si udělá sám (případně na OPG odešle ke kolegům, kteří přístroj mají), protetiku pozná (pacient většinou ví, v kterém roce byla zhotovena, pro případ nároku na zhotovení např. nových snímacích protéz /á 3 roky).
Nic víc nepotřebuje.
V případě implantologie je vhodný výpis z implantologického protokolu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1777
Zlatý mosoj 1529
Zlatý marci1 1377
Zlatý annas 1077
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 761
Zlatý quentos 743
Zlatý iceT 577
Zlatý zjentek 511

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.