Tuřín

Pokud měním zubaře, mám právo, aby mi ten předchozí dal všechny záznamy, rentgenové snímky atd.?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Bohužel nemáš. Informace jsou sice tvé, ale samotná dokumentace je majetkem lékaře. Máš právo na pořízení výpisu, opisu či kopie.

Podle § 67b je lékař povinen předat nově zvolenému lékaři všechny informace potřebné pro zajištění návaznosti poskytování zdravotní péče.

Zdroj: Zákon č. 111/2007 Sb.

Další odpovědi
Drap

Nemusí ti je v určitých případech dát, ale měl by je poskytnout novému zubaři, pokud o ně bude stát.

lexx

naprosto nepotřebné, novej stomatolog udělá prohlídku za 10 minut a vlastní RTG přístroj také má

da ny

Ne, máte právo jen na výpis z karty.

Jen nevím, k čemu Vám to bude dobré ;)
Dobrý nový zubní lékař to nepotřebuje..­.......
Vstupní prohlídku a aktuální OPG snímek si udělá sám (případně na OPG odešle ke kolegům, kteří přístroj mají), protetiku pozná (pacient většinou ví, v kterém roce byla zhotovena, pro případ nároku na zhotovení např. nových snímacích protéz /á 3 roky).
Nic víc nepotřebuje.
V případě implantologie je vhodný výpis z implantologického protokolu.