Pokud jste se vyrůstali v padesátých,še­desátých,sedmde­sátých letech,…

… jak jste tu dobu,proboha,do­kázali přežít?!

Nejlepší odpověď
vagra

To je otázka, nad kterou se pozastavila i p.Dana v časopise Žena-in:

Gratuluji!
..... Podle dnešních pravidel a zákazů bychom my, děti narozené v 50., 60., 70. a 80. letech, neměli vůbec šanci přežít…

Naše postýlky byly malované barvou, která obsahovala olovo. Neměli jsme žádné pro děti bezpečné flaštičky na medicínu. Žádné pojistky na dveře a okna, a když jsme jeli na kole/koloběžce, neměli jsme helmy. Pili jsme obyčejnou vodu z hadice a ne z lahví. Jedli jsme chleba a máslo, pili limonády s cukrem a nebyli jsme obézní, protože jsme pořád lítali někde venku. Z jedné flašky nás obvykle pilo několik, ale všichni jsme to ve zdraví přežili…

Několik hodin jsme se mořili a stavěli káry ze starých nepotřebných věcí, jezdili jsme z kopce, jen abychom pak přišli na to, že jsme zapomněli na brzdu. Teprve po několika přistáních v pangejtu jsme ji demontovali. Brzy ráno jsme si šli ven hrát a přišli jsme domů, teprve až se venku rozsvítily lampy. Rodiče si užili pěkné nervy, ale mobily neexistovaly, takže nebylo kam volat…

Neměli jsme žádné Playstation, Nintendo eller X-box – vlastně ani televizní hry, žádných 99 televizních kanálů, žádný surround-sound, počítače, chatrooms a internet. Měli jsme kamarády, byli jsme venku a vyhledali jsme si je! Spadli jsme ze stromu, řízli se, zlomili si ruku či nohu, vyrazili si zuby, ale nikdo kvůli těm úrazům nebyl žalován. Byly to úrazy a nikdo nenesl vinu – jen my!

Prali jsme se, měli jsme modřiny, ale naučili jsme se to překousnout. Našli jsme si hry s tenisáky, klacky a jedli jsme i trávu (hlavně šťovík). I když nás druzí varovali, nikdy jsme si nevypíchli oko.

Posledních 50 let bylo explozí nových nápadů. My jsme měli volnost i odpovědnost – naučili jsme se chovat a poradit si…

Znovu blahopřeji! Každému, kdo zažil toto velké štěstí a žil jako dítě!

Zdroj: Upraveno z-http://zena-in.cz/clanek/jak-jsme-to-jen-mohli-prezit/katego­rie/deti

Další odpovědi
aramah

Dobře i když nás doma bylo pět dětí,tak jsme nestrádali,pokud myslíš politiku tak také dobrý.Taťka byl kriminalista, potažmo soudruh.Ani po převratu neměl potíže..
Byl čestný a spravedlivý člověk…

iwrana

Pro děti to byla mnohem lepší doba než je ted.