kaculinda200

Pokud je vodič (o odporu 4 ohmy) v polovině přetržen a zase spleten dohromady má stejný odpor?

Nejlepší odpověď
lexx

Prakticky ano, teoreticky ne (bude trochu vyšší) ale to bys musel mít sakra přesný měřák.

Mapel

Odpor bude vždy menší. Odpor je přímo úměrný délce a nepřímo úměrný průřezu. Takže zkrácením délky se i zmenší odpor (rezistance)

cochee

O tom by se dalo diskutovat, pokud budou věci tak, jak je popisováno v otázce (vodič znovupropojen spletením) – vznikne jistý přechodový odpor, vodiče se stýkají pouhým volným kontaktem.

cochee

O tom by se dalo diskutovat, pokud budou věci tak, jak je popisováno v otázce (vodič znovupropojen spletením) – vznikne jistý přechodový odpor, vodiče se stýkají pouhým volným kontaktem.