dust8

Pokud je e-kolo omezeno na rychlost 25 km/h při zaplé asistenci, tak z prudšího kopce začne přibržďovat na těch 25 km/h?

Je tedy lepší z kopce asistenci vypínat, aby se dalo jet bez asistence třeba 30 km/h a víc a do kopce jí zase zapínat?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Základním účelem toho limitu je, že elektrokolo (aby nebylo považováno za motorku, resp. motorové vozidlo) nesmí mít výkon motoru větší než 250 W a (motor) nesmí dosahovat větší rychlosti než 25 km/h, tj. při překročení 25 km/h se musí elektrický pohon vypnout. Tuto asistenci nesmí být možné vypnout.

Ten asistent by ale neměl fungovat jako omezovač rychlosti, tj. šlapáním nebo samospádem by měla být dosažitelná jakákoliv rychlost. Nevím, jak moc je jednoznačná formulace v těch předpisech, ale v praxi se to bere tak, že pokud je motor vypnutý, tak je kolo v režimu normálního jízdního kola, pro které žádné speciální rychlostní limity neexistují.

Podle: http://www.hy­brid.cz/pozor-na-nelegalni-elektrokola-prekracuji-maximalni-rychlost-i-vykon-motoru

Další odpovědi
led

Z praxe, nie z papierov.
1 – Elektromotor s asistenciou (asistencia je trvalo zapnutá) znamená potrebu šlapať pedálmi, aby elektromotor išiel. Ak by ste prestali šlapať motor postupne znižuje rýchlosť až do vypnutia. Motor tu funguje ako pomoc pri šľapaní, nie ako pohonná jednotka.
2 – Pri rýchlosti jazdy nad 25–30km sa motor automaticky vypína. Elektrobicykel sa vtedy stáva bicyklom a používate len vlastnú silu nôh, môžte ísť rýchlosťou ako vládzete (na ceste pri dodržaní dopravných predpisov)…
3 – Ak ste športovo založený, dobré je použiť elektromotor na dosiahnutie rýchlosti 25–30km a potom vytrvalo šľapať vlastnou silou. V prípade lenochoda, nejazdite rýchlosťou vyššou ako 20km, aby ste mali drobnú rezervu pre prípad nevyhnutnosti.

Dochy

Pokud se nemýlím, aktivní pomoc je zakázaná při vyšších rychlostech. Ale ty si šlap jak chceš. Jen to půjde hůř.

Dochy

„Tuto asistenci nesmí být možné vypnout.“ ?? Cože? Nesmí být možné vypnout asistenci? Základní bezpečnostní pravidlo pro naprostou většinu zařízení je, že zařízení musí být možné snadno vypnout (např. v případě nouze). Nechtěls napsat že nesmí být možné vypnout omezení aktivního pohonu na 25km/h?