Pokud hltanem hltám, co dělám hrtanem ?!

Nejlepší odpověď
annas

Kdybyste žil před x lety, tak byste hrtal. Protože existovalo sloveso hrtati. Jenže zaniklo a je jen jedno – hltati. .

Takže už dne nehrtáme. Nářečně občas "chrtáníme " – od nespisovného chrtanu = křičíme z plna hrdla…

Etym. slovník
Doplňuji:
Chrochtati – sloveso onomatopoetické, znázorňující zvuk, především vepře. Sice i expresívně se dá použít i pro člověka v přirovnání – chrochtá jako divoký vepř.

Ještě může člověk před smrtí chroptět, chrčet. – vydávat chrčivé zvuky..

Další odpovědi
Lucijej

Hrtanem se chrochtá :o)

Ve stejném duchu:
Kuřecí šunka je z kuřete – vepřová šunka je z vepře – tak z čeho je dětská šunka?
Olivový olej je z oliv – slunečnicový olej je ze slunečnic – tak z čeho je panenský olej?

KdojeRaibek?

Asi to samé, jako když cvrček cvrká. Co asi dělá prcek? :DD