zjentek

Pokud budu vodu z WC odvádět do kanalizace, ale dešťovku ne, tak taky zaplatím stočné?

Já už přemýšlím nad sofistikovaným systémem drenážních trubek, které rozvedu a zahrabu po zahradě a do nich stáhnu vodu ze všech žlabů okapů. Získám tím vydatnější zavlažování už tak vyprahlé půdy ve vyšších hloubkách a vodárnám z dešťovky neodvedu NIC. Budu platit stočné? Stejně vysoké? A pokud ano, dostanu alespoň injekci pro pořízení systému?

Odpovědi
hapiky

Jestli jsi napojen na kanalizaci, je jedno, jestli dešťovku odvádíš, nebo ne. Nejlepší koupit plastovou nádrž na dešťovku, na kterou jsou již pár let dotace.

http://www.dotace-na-destovou-vodu.cz/index­.php?gclid=EA­IaIQobChMIlMfu­ovi35wIViLTtCh3TKwKTE­AAYASAAEgLZBPD_BwE

cukrar

Srážkovou vodu neplatíte, pokud nepodnikáte v domě.
Takže stočné platíte dle vodoměru, ale můžou být vyjímky dle obecních předpisů.