hanca144

Pokud chci dát na mé webové stránky obrázek z internetu potřebuji na to nějaké povolení?

Často slyším jak lidé říkají'cizí obrázky na svůj blog nesmíš dávat'. Chtěla bych se zeptat jestli to je pravda nebo ne.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to pravda i není…
😉
…„cizí obrázky“… můžeš použít tehdy, máš-li k tomu svolení majitele autorských práv.
Toto svolení někteří autoři (a k některým) dílům uveřejněným třeba na netu dávají přímo (je výslovně uvedeno), někteří podmíněně (např. pro nějaké účely, s uvedením autora/zdroje, za úplatu…) a někteří (a k některým dílům) nedávají vůbec (nebo jen po složitém vyjednávání).
Každopádně nejjednodušší je, umíš-li si takové dílo (třeba obrázek) vytvořit sama – k němu budeš o autorských právech rozhodovat ty.

Další odpovědi
anonym

Řeknu ti to takhle: Když tš nechytí, měj :) Nemělo by se, ale kdo to dneska nedělá :D