Cvrčák

Pokud český občan žije na území Německa a chce si zažádat o německé občanství, jak dlouho tam musí žít?

Dočetl jsem se, že podmínky se týkají zejména příbuzenstva, narození potomka. Ale pokud je dotyčný sám a nemá v Německu žádne vazby? Lze zde uplatnit možnost dvojího občanství? Po kolika letech může člověk nabýt německého občanství a a mít možnost třeba volit apod.?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro získání německého občanství je nutné splňovat následující podmínky:

  • bydlí v Německu po dobu 8 let a více (tato lhůta může být i kratší, viz níže)
  • má způsobilost k právním úkonům nebo zákonného zástupce
  • potvrzuje svůj současný i minulý závazek k volnému demokratickému

    ústavnímu systému zakotvenému v Německé ústavě

  • je občanem Evropské unie nebo Švýcarska a je držitelem příslušného povolení k

    pobytu, který umožňuje volný pohyb osob nebo je občanem mimo EU/

    Švýcarska, jemuž bylo uděleno právo k trvalému pobytu

  • je schopen se sám živit bez nároku na sociální dávky a podpory
  • nebyl odsouzen za protiprávní jednání a není předmětem žádného soudního

    příkazu

  • má dostatečné znalosti Německého jazyka
  • má znalosti právního systému, společnosti a životních podmínek ve Spolkové

    republice Německo.

https://www.jer­k.cz/jak-ziskat-nemecke-obcanstvi/

Další odpovědi
Schluker

Tak snadno to nepujde. Bez svatby nebo deti se to neobejde.

Zdroj: https://prag.di­plo.de/cz-cs/service/03-Staatsangehoe­rigkeit_cz/-/2347592

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.