zjentek

Pokud by vaše radnice přišla s tím, že zaplatí půl milionu za dobrý nápad pro vaše město, co byste u vás změnili?

Za realizovatelný dobrý nápad.

Nejlepší odpověď
da ny

.Za půl mega….. na část roku (sezonu) by pár zaměstnanců „doklidilo“ to co !neumí zdejší Technické služny.
Mezi domy a chodníky vytrhat/odstraniz)t plevel, trávu křoviny, pampelišky, bodláky, vlaštovičník atp.. Nejhorší je to v areálu nemocnice, kolem MÚ, po celém centru, kde jsou městské byty a budovy.
Lidi všechno zničí, počmárají, posprejijí, rozkradou…. Kdo by takový park po Češích a spol., z návrhu marci1 asi uklízel? Co by to stálo za majlant?
Chodníky jsou sice vydlážděné, silnice se opravuje každá druhý/třetí rok (pro nekvalitní práci firem). Sem tam někdo posbírá do pytle odpadky. Nikdo nezamete, neočistí od „náletů“
Tady si příklad z nedalekého Německa nikdo nebere. Lidi „dobytek“, flusající na chodníky, chlapi očúrají kdejaký roh a keř. Jsme smradlavá, nečistá země. V Itálii by za „kemr“ na chodníku, pomočený roh byla MASTNÁ pokuta, a nejen tam. Čech je „prase" (plivají i Češky) a to to nevinné zvíře nerada urážím 😉

Další odpovědi
marci1

Líbila mi se mi městská louka se zvlněným terénem pro rekreaci, opalování, pikniky v příjemných travních „polštářích“. Působí velmi umělecky a atraktivně a přímo láká k posezení a poležení.
😄
Něco podobného jako v odkazu v Ostravě: https://zelena­porube.cz/pro­ject/detail/79

elkon

Půl mega komu, autorovi do kapsy, nebo na realizaci návrhu? Pokud to druhé, tak za takové drobné ve městě neuděláš nic, leda tak zametat chodníky.

petrph

Jako dobrej nápad bych považoval, kdyby město zafinancovalo a ponechalo otevřený ty pobočky pošt, co se ve městech teď v červnu rušej.. Nedovedu si představit, že by to někdo chtěl vyměnit za nějakej parčík, lavičky nebo co.

paul1

Zrekonstruovat náměstí na obytnou zónu. Dát tam více přírody, místo všudypřítomné dlažby udělat zatrávněné části, nějaký vodotrysk atd.

agentpv

nesmyslný parkovací systém a osazení radnice

Ametyst

Měla by někde ve městě být šance zaparkovat ve stínu. Navrhla bych parkování se stromy nebo s billboardy, to je jedno. Chybí stín, a to ještě při křišťálově čistém vzduchu sluníčko pere, až se taví plasty.

Rokio

Střechy nad lavičky na některých místech, aby na lidi nepršelo.

Drap

Nenapadá mne zrovna nic, co by šlo naplánovat a realizovat za půl milionu. Snad jednu nebo dvě atrakce na dětské hřiště. Více by za to nevyšlo.

kvitek

zateplení paneláku

zjentek

Marci, ale radnice zaplatí půl mega. Zbytek na louku by sis musela „zasponzořit“ ze svého. (; ((;

marci1

Náklady v odkazu jsou 660 tisíc. Určitě by to šlo i za půl mega. 😄