Suy566

Pokud by si někdo nebyl v dospělosti schopen zavázat tkaničky či jezdit na kole jednalo by se o těžkou retardaci?

Nebo by se mohli jednat o jinou poruchu?

Odpovědi
zjentek

Např. problémy s motoriku, její porucha – porucha středního ucha atd.

elkon

Může to být i otázka šikovnosti a to kolo třeba strach.

Disraeli

Nemusí mít nezbytně těžkou retardaci. To je jen jeden možný důvod, proč není schopen takových úkonů. Ochrnutí, zlomená páteř, nedostatek končetin (o některé přišel nebo se tak narodil), gigantická nadváha, slabost/podvýživa, naprostá gramlavost a podobně. Různá znevýhodnění.
Taky nedostatek bot s tkaničkami a žádné kolo. 😂

Smack

To si na tom hodně špatně.

Řidič Roman

Já si taky neumím zavázat tkaničky a jezdit na kole,a naučil jsem se s tím žít,na kole nejezdím z toho důvodu že jsem na tom byl párkrát a bojím se na tom

Reezo

To záleží asi na okolnostech. Dokážu si představit, že prostě někdo neumí jezdit na kole a zároveň si nedokáže zavázat tkaničky, protože to také neumí.
Spoustu Afričanů, kteří jsou chudí to prostě třeba neumí a nejsou mentálně retardovaný.
Určitě budou lidi, kteří to mají spojený s mentální retardací.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Suy566

Řidič Roman – kdyz neumis na kole tak jak se chceš učit auto?

Řidič Roman

Pokud vím,tak kolo a auto je úplně něco jinýho,to je zase přirovnání

Suy566

Smack – kdo řekl že sem to já?