zjentek

Pokud by se mléko dodnes plnilo do pytlíků, musel by odstřižený cípek nyní zůstat nějak připoután k obalu?

Pokud by se mléko dodnes plnilo do pytlíků jako za socialismu, musel by odstřižený cípek nyní zůstat nějak připoután k obalu?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Za socáku? My jsme dřív běžně kupovali mléko v sáčku a tím myslím ještě tak do cca r. 2010. Což není zase až tak dávno.
Nevím, jak teď v Česku a v kterých obchodech, ale různě ve světě (kde nikdy komunismus/so­cialismus ani nebyl) se mléko v sáčku prodává zcela běžně.

Další odpovědi
aliendrone

ŠMARJÁ! Jestli narážíš na to , co myslím…
Totiž i já jsem zaregistroval u krabic s džusem (typicky zn. Relax kaktus, mňamiky), mlékem apod. na nový typ uzávěru. Neskutečně pitomá věc, překáží to jak v nalévání, tak v pití přímo z krabice. A hlavně to nejde snadno odervat (podařilo se mi napůl vytrhnout i část závěru, která má být napevno). 😮

Jsem si myslel, že jde o běžnou demenci, která se čas od času děje, co naděláš. Ale TOHLE už smrdí EURODEMENCÍ (nějakým ZLOunijním ekohovadstvím či podobným „důvodem“). 😕 Zajímalo by mne, jestli se pletu, v což DOUFÁM. 🙂

elkon

Spekulace, kup si křišťálovou kouli.

zjentek

Disraeli, a těch odstřižených cípků, že? (;

Disraeli

Dřív jsme to pálili (zanedbatelný plast), pak dávali do popelnice (nejen ten ústřížek, ale celý sáček)… oni to na skládkách stejně třídí. A překvapení! Nehledě na ekoterorirsty a jejich fanatický přístup, velká hromada tříděného odpadu se NEDÁ znovu recyklovat a tak se spousta z toho stejně spaluje (případně něco z toho skladuje). Prostě bys to mohl vyhodit do plastů (pro „čisté svědomí“).
Třeba ve vesnici v Česku, kde jsem dřív žil, nám „zákazali“ recyklovat věci od mléka. Respektiva tam byla nutnost to detailně vymýt, aby se to mohlo vhodit do plastů. Takže mléko byl jeden z mála plastů, které jsme nerecyklovali, ale spalovali (kašlat na nějaké vymývání). Totéž by jistě platilo i pro ty sáčky. Takže lepší buď popelnice/smíšený odpad anebo rovnou spálit v kotli.

To by se nedalo, bylo by by to normálně odstřihavatelné. Pořád se prodává 1 000 000 + 1 věcí v plastech a sáčcích, i takové, kde se stále odstřihává jen rožek. Žijeme v plastovém věku. ;) Většina věcí je z plastu.
Někde jsem však viděl, že ty plastové sáčky na mléko, jsou takové uzaviratelné na vrchu (takový přimontovaný vršek). Takže by to možná takhle upravili, kdyby se to stále prodávalo i v ČR.