Duvemblejt

Pojistka na blbost – Rozbití tabletu

Zdravím ,stala se mi taková menší nehoda v rodině , když si nejmenší člen rodiny pujčil (vzal) tablet a spadl mu „omylem“ na beton , tablet teoreticky se rozbil ,prasknul displej, šlo by to před pojistku na blbost nějak uhradit? Děkuji

Odpovědi
anonym

Pleteš si pojmy. Pojistka na blbost je pojistka za škody způsobená zaměstnancem na majetku zaměstnavatele.
Ty máš pravděpodobně na mysli připojištění obecných škod, které je součástí pojištění domácnosti. Krytí z této pojistky by bylo možné v případě, že by tuto škodu způsobil na tvém tabletu někdo cizí, kdo má takové pojištění uzavřeno, nebo v případě, že by někdo z vaší rodiny rozbil tablet někomu mimo vaši rodinu. Podívej se nejdříve na to, jakou máte smlouvu. Projdi si hlavně co máte pojištěno a mrkni se do výluk z pojištění.
Obávám se, že aby pojišťovna uznala rozbití talbetu jako pojistnou událost, musel bys hodně lhát.

Reezo

Jestli je to pracovní tak to nahlaš tak, aby se to stalo v pracovní dobu, nebo při práci či jsi byl na jednání. Řekni, že jsi šel třeba z jednání a uklouzl jsi na schodech a vypadl ti z ruky třeba. Musí to být ale reálně, žádné nereálné věci si nevymýšlet. Také tu jsou i výluky z pojištění a záleží jak ta blbostka je nastavená. Určitě bych nepsal to, že jsem tablet půjčil dítěti, které ho rozbilo.

pokazdejinak

tzv. pojistky na blbost jsou dvě – existuje pojištění odpovědnosti při výkonu povolání a pojištění odpovědnosti v občanském životě – ta se většinou sjednává jako součást pojištění nemovitosti nebo domácnosti…
http://www.csob­poj.cz/cs/pro­dukty/pojiste­ni-odpovednosti-za-skodu/stranky/po­jisteni-odpovednosti-za-skodu.aspx

otázkou je, komu patří ten tablet… pokud jsou viník i poškozený v jedné rodině, tak se na to nevztahuje odpovědnostní pojistka, ale normální pojištění domácnosti; pokud byl tablet třeba pracovní a patřil nějaké firmě, tak byste tu pojistku na blbost měli mít sjednanou vy doma (kryje potom všechny členy domácnosti, i ty nejmenší :)
pokud tablet byl opravdu pracovní a chcete vzít vinu na sebe, mohlo by to jít i z pojistky za odpovědnost z výkonu povolání

zkontrolujte si dobře pojistné podmínky svého pojištění domácnosti – jestli vůbec máte sjednanou odpovědnostní pojistku

Arne1

A doplnění… Pokud tě napadne, že tablet rozbilo dítě sousedů které bylo u vás a kterému jste ho půjčili na hraní – tak smůla. Zapůjčením – i neformálním – jste ve výluce.

koreg9

Příště si sjednej pojistku na blbost https://www.fin­start.cz/pojis­tka-blbost-se-hodi/