podvod na mě…

dobrý den prosím o radu.zaslal jsem kupujícímu předmět do zahraničí a nemůžu od něj dostat peníze.můžete mi poradit?děkuji za odpověd.hovorka

Odpovědi
standa

Pokud se jedná o předmět v ceně do 5.000 Kč, tak to se rovnou rozlučte s těmi penězi ☹

  • nebude se jednat o trestný čin a Policie to tedy řešit nebude
  • mohl byste podat občansko-právní žalobu, ale nejspíš jen prostřednictvím zahraničního soudu… složité, neefektivní !

Pokud se jedná o dražší věc, tak teoretickou šanci máte…, napište oznámení o podezření ze spáchání trestného činu podvodu nebo krádeže a předejte Policii.