Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den.
Prosím o vysvětlení následujícího problému:Manželka pracovala rok u jedné firmy,nebyla ji prodloužená pr.smlouva a ocitla se na ÚP,kde dostávala fin.podporu.Těsně před koncem podpory dostala nabídku práce,kterou využila byť byla pouze na necelé tři měsíce.Opět ji neprodloužili smlouvu a znova se evidovala na ÚP,kde ji bylo řečeno,že nemá nárok na podporu či jiné sociální dávky,proto že manžel vydělává více než 9 t.Kč.
Má manželka nějaký nárok,když nemá žádný příjem ?
Děkuji Vám

Nejlepší odpověď
kropitko

Taky se mi to nezdá,nemám s tím sice zkušenost,ale tohle jsem našla na netu a nenašla jsem tam nic o tom,že se řeší plat manžela???http:http://www.me­sec.cz/clanky/kdo-ma-narok-na-podporu-v-nezamestnanosti/

Další odpovědi
mojitek

To se mi nezda,spis slo o to ze na poslednim miste nepracovala 6 měs. a déle.

mosoj

Já tomu rozumím tak, že nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti protože pracovala méně jak 6 měsíců a na jiné sociální dávky také nemá nárok, protože manžel má výdělek větší než je součet životních minim obou nebo jejich násobků od kterých se odvíjí nárok na sociální podpory.

Miroslavst

Jelikož manželka vyčerpal při předchozí evidenci podpůrčí dobu, nemá nárok na další hmotné zabezpečení uchazeče o zaměstnání, poněvadž u nového zaměstnavatele nepracovala po stanovenou dobu.
Píšete, že těsně před koncem… Má tedy nárok na podporu jen na tolik dní, kolik jí zbývalo z minula. třeba jen jeden den.
Co se týče soc. dávek, neuvádíte kolik je členů vaši rodiny, ale pokud vyděláváte čistého víc než je životní minimum (2880+2600 každá další osoba), tak nemá nárok ani na sociální dávky.

kropitko

to mosoj: ale ona pracovala u nějaké firmy,těžko říct jak dlouho,dávky pobírala,pak šla pracovat na tři měsíce,šup a na úřad......cituji ze zákona :V rámci správního řízení musíte doložit doklady prokazující celkovou dobu předchozího zaměstnání nebo samostatné výdělečné činnosti, případně náhradních dob zaměstnání v délce alespoň 12 měsíců v posledních třech letech před podáním žádosti o zprostředkování zaměstnání. Z dokladů o zaměstnání musí být vždy patrná doba trvání a způsob ukončení zaměstnání.
Tak mi neříkejte,že tuhle podmínku nesplnila??!