Avatar uživatele
anonym

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den.
Prosím o vysvětlení následujícího problému:Manželka pracovala rok u jedné firmy,nebyla ji prodloužená pr.smlouva a ocitla se na ÚP,kde dostávala fin.podporu.Těsně před koncem podpory dostala nabídku práce,kterou využila byť byla pouze na necelé tři měsíce.Opět ji neprodloužili smlouvu a znova se evidovala na ÚP,kde ji bylo řečeno,že nemá nárok na podporu či jiné sociální dávky,proto že manžel vydělává více než 9 t.Kč.
Má manželka nějaký nárok,když nemá žádný příjem ?
Děkuji Vám

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Taky se mi to nezdá,nemám s tím sice zkušenost,ale tohle jsem našla na netu a nenašla jsem tam nic o tom,že se řeší plat manžela???http:http://www.me­sec.cz/clanky/kdo-ma-narok-na-podporu-v-nezamestnanosti/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

To se mi nezda,spis slo o to ze na poslednim miste nepracovala 6 měs. a déle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já tomu rozumím tak, že nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti protože pracovala méně jak 6 měsíců a na jiné sociální dávky také nemá nárok, protože manžel má výdělek větší než je součet životních minim obou nebo jejich násobků od kterých se odvíjí nárok na sociální podpory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Jelikož manželka vyčerpal při předchozí evidenci podpůrčí dobu, nemá nárok na další hmotné zabezpečení uchazeče o zaměstnání, poněvadž u nového zaměstnavatele nepracovala po stanovenou dobu.
Píšete, že těsně před koncem… Má tedy nárok na podporu jen na tolik dní, kolik jí zbývalo z minula. třeba jen jeden den.
Co se týče soc. dávek, neuvádíte kolik je členů vaši rodiny, ale pokud vyděláváte čistého víc než je životní minimum (2880+2600 každá další osoba), tak nemá nárok ani na sociální dávky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

to mosoj: ale ona pracovala u nějaké firmy,těžko říct jak dlouho,dávky pobírala,pak šla pracovat na tři měsíce,šup a na úřad......cituji ze zákona :V rámci správního řízení musíte doložit doklady prokazující celkovou dobu předchozího zaměstnání nebo samostatné výdělečné činnosti, případně náhradních dob zaměstnání v délce alespoň 12 měsíců v posledních třech letech před podáním žádosti o zprostředkování zaměstnání. Z dokladů o zaměstnání musí být vždy patrná doba trvání a způsob ukončení zaměstnání.
Tak mi neříkejte,že tuhle podmínku nesplnila??!

před 5110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek