plebs

Podpora Izraele je spoluúčast k porušení Mezinárodního práva či nikoliv?

Státy které podporují Izrael hlavně jejich představitelé mají spoluúčast na jedné z nejhorších lidských katastrof tohoto století, poněvadž ignorují odborné rady a podporují likvidaci civilistů.
Tolik píše BBC News.

Odpovědi
Ametyst

Není. Moc by mě zajimalo, co to je odborná rada. Izrael má plně právo bránit se, agresi si nezačal, na to všichni džihádisti a jejich podporovatelé po celém světě rádi zapomněli. Izraelci žijí na území o rozloze Moravy, vzdali se už spousty území a všeho myslitelného, aby zachovali příměří, a už nemají kam ustupovat. Svět, podporující arabskou agresi, také rád zapomněl na víc než sto rukojmích, které drží teroristé z Hamásu. Zdá se, že ten “lidumilný” svět, za který BBC mluví, je už odepsal. Hamás měl jedinečnou možnost ukončit konflikt propuštěním rukojmí. Takže kdo si řekl o problémy…

Ametyst

V Gaze nerozeznáš civilistu od teroristy. Navíc jak známo, se teroristé schovávají za civilisty, a to je jejich způsob boje. Protože počítají s měkkým srdcem protivníka, který nezastřelí dítě, které bojovník Hamásu nastrčí místo sebe. Tihle lidi si neváží ani vlastního života, natož cizího, tak už to pochop. Vždyť už na začátku konfliktu se ukázalo, že Hamás vozí v sanitkách zbraně, a skladuje je pod nemocnicí. Těm je to prostě fuk. Změkčilý západní svět se potom pohoršuje, ale úplně zbytečně. A jestli Izrael zabil civilisty v Gaze, neudělal to naschvál. Zato Arabové zabíjeli, znásilňovali a mučili 7. října s obrovskou chutí a nasazením. Ber to tak, že Gaza ochutnala vlastní medicínu. Hamás píchl do vosího hnízda, tak se jim to teď vrací. Je to úplně logické. A co bude s těmi rukojmími? Jsou vůbec naživu? O ně se změkčilý západní svět nestará.

plebs

Ametyst pochopil jsem v BBC jsou pravděpodobně dezoláti, ovšem kdy budou Češi spokojeni až bude zabito 50 – 100 nebo 200 tisíc civilistů v Palestině možná poněvadž mají jinou barvu pleti, jinou řeč, zvyky i náboženství. Ještě čekám kdy se začnou vyvěšovat vlajky.

plebs

Ametyst pochopil jsem v BBC jsou pravděpodobně dezoláti, ovšem kdy budou Češi spokojeni až bude zabito 50 – 100 nebo 200 tisíc civilistů v Palestině možná poněvadž mají jinou barvu pleti, jinou řeč, zvyky i náboženství. Ještě čekám kdy se začnou vyvěšovat vlajky.

plebs

Mezi Izraelem a Palestinou jsou přerušena jednání od roku 2014.
Neshody panují ohledně výstavby osad na okupovaném území břehu Jordánska na němž má vzniknout Palestina. Pro Palestince je nepřijatelný požadavek B. Natanjahua aby uznali židovský stát.