slad08

Podobá se film Máj básni od K.H. Máchy?

Viděli jste film Máj a četli jste zároveň dílo? Pokud ano, podobá se dílu nebo jsou tam zásadní odchylky?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Nejlépe zjistíte sám. Zřejmě jste Máj nečetl, takže Vás film tolik nezklame. Pro ty, kteří Máchův Máj dobře znají, je film zklamáním .Film je režisérův Máj, kniha Máchův Máj.

Rozídly mezi filmem a knihou jsou velké, protože nejde o filmovou adaptaci literárního Máje, ale o to, že film byl natočený na motivy Máje.

Budete-li v hodině češtiny rozebírat film, nikoliv báseň, určitě nedostanete výbornou. Rovněž se nedovíte, co je osudová láska, zklamání nebo svět přírody, který se prolíná s lidskými city.

Další odpovědi
mais 2

nedávno jsme to četly a dívaly se na to ve škole…je to až na malinké rozdíly stejné

Pepa25

Film jsem neviděl, i na základě této recenze: http://magazin­.aktualne.cz/kul­tura/film/fil­movy-maj-na-platne-lehky-kyc-hluboky-v-srdci-zal/r~i:article:613841/
Pokud režisér Máchu čte následujícím způsobem, tak mě to vůbec neláká:
"Slovy režiséra: "Táta to dělá s Jarmilou, kluk to dělá taky s Jarmilou, a když to s ní dělá táta, tak zrovna přijde kluk, zezadu ho podřeže, a pak teprve zjistí, že to byl jeho táta. Já každému tvrdím, že je to tam napsané.""