p-e-t

Podléha moped Manet Korado evidenci?

Chtěl bych se zeptat jestli moped Manet Korado podléhá evidenci a jestli když si ho koupím jestli se to musí přepisovat, musí mít značku?? Nebo to je stejné jako např. u babety ,že ta má jen tu kartičku? Děkuji.

Odpovědi
dědapetr

Registrace mopedů bez technického průkazu (velký TP) nebo vystavení technického osvědčení těchto vozidel
Oddělení technické způsobilosti vozidel | vydáno: 03. 03. 2009 |
Koupil jsem si moped. Musím na něj sjednat povinné ručení?
Moped je vozidlem, které musí mít uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
Moped je vozidlem, které musí mít uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Bez tohoto pojištění není možné s ním vyjet na silnici.
Pokud jej budete chtít registrovat (moped registrován být může, ale nemusí), tak potřebujete mít povinné ručení sjednáno dříve než jej půjdete registrovat.
Pokud jej registrovat nebudete, musíte být pojištěn dříve, než s mopedem vyjedete na pozemní komunikaci.
Zapomenout na tuto povinnost se nevyplácí. Stejně jako v případě osobních automobilů hrozí i majiteli nepojištěného mopedu pokuta až 20 tisíc korun.
Vzhledem k tomu, že pojištění je v případě motocyklů a mopedů do 50 ccm záležitostí 200–300 korun, šetření se nevyplácí. Mimoto i malý moped může způsobit na silnici nehodu s vážnými následky a s vysokými škodami na zdraví i majetku.
http://doprava­.impuls.cz/kou­pil-jsem-si-moped-musim-na-nej-sjednat-povinne-ruceni/article­.html?id=91

Jedná se o registraci mopedů, které dříve nepodléhaly povinné registraci, a které měly vystaveno pouze technické osvědčení (forma kartičky, např. moped Babetta). Tyto mopedy se registrují pouze na žádost jejich provozovatele, jejich registrace v registru silničních vozidel není povinná. Jedná se o mopedy vyrobené zpravidla do roku 2001.
Mopedy s vystaveným technickým průkazem (je mopedům vydáván od roku 2001) podléhají povinné registraci v registru silničních vozidel. Registraci těchto mopedů provádí oddělení evidence vozidel.

Zdroj: http://www.olo­mouc.eu/phprs/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009030309

Zdenda KT

ano