FlAsh_7

Podle čeho koupit akcii?

Dobrý den, podle čeho/podle jakých parametrů by se měl člověk rozhodovat, jestli koupí nebo nekoupí akcii? Respektive podle čeho akcie vybírat?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle toho, jak často vyplácejí dividendy, jak je daná akciová společnost stará a velká, jaká je její hodnota v čase (hodnota stoupá, či klesá), podle odvětví (jedná se o odvětví, které má budoucnost, či nikoliv) atd.

Další odpovědi
elkon

Nejlépe ti poradí finanční makléř.

Pepa25

Úplný začátečník se může řídit i podle doporučení, které zveřejňují obchodníci, např. Patria, Fio a další. Doporučení bývá většinou „Koupit“ nebo „Držet“, případně „Prodat“ a obsahuje cílovou cenu, ale především jsou podložena analýzou, o které píše Roiko. Ve zdroji je odkaz na doporučení společnosti Patria, což je licencovaný obchodník, který musí dodržovat požadavky na prezentaci investičních doporučení.

Zdroj: https://www.pa­tria.cz/akcie/vyz­kum/doporuceni­.html