FlAsh_7

Kdy kupovat akcie?

Kdy kupovat akcie? Jak poznat, že jsou na dně svojí ceny?

Odpovědi
df

Když je největší finanční krize. Asi. Anebo když je nakupují ti, kteří v tom dobře umí.

?

Edison

Jdi už do háje s těmahle otázkama. Stejně se tu na ně odpověď nedovíš. Kdyby to každý věděl, tak by to dělal a ekonomika by šla do háje. A ti, co to opravdu vědí, Ti ti to neřeknou, bo je to jejich TAJEMSTVÍ a nemaj potřebu dalšímu sdělovat, jak obchodovat. Tak už to pochop, že si máš vystudovat ekonomiku, hodně zkoušet, mít hodně štěstí a ČUCH.

dudu

To ví jen Bůh, ale obecně je uznáváno rčení „nikdy nechytej holou rukou padající nůž“.

Fh

Kdykoliv, vsadit na dlouhodobý růst, nesnažit se zbohatnout rychle ale spíš dlouhodobě budovat bohatsví pro sebe i budoucí generace.

Pro většinu investorů je nejlepší forma investování ETF (nižší volatilita a riziko než při výběru jednotlivých akcií, menší časová náročnost)

Pro začátek doporučuji třeba portu, kde můžete investovat do celosvětových akcií od 1000kč měsíčně: https://pfoli­o.cz/vyplati-se-portu/ a nebo konkrétní ETF sledující index S&P500.

Limasolkac

Najdi si nějaké seriózní zdroje :). Dobře poslouží klasické zpravodajské servery jako např. tento https://echo2­4.cz/a/SfiHn/jak-si-vedly-akcie-v-roce-2019-a-jak-zacit-investovat-take. Každopádně je to velmi ošidné a pokud o tom vůbec nic nevíš, tak raději akcie nekupuj a věnuj se delší dobu nějakému studiu :).