autacek

Podání přes datovou schránku mají být nově zdarma. Co to znamená? Vždyť to již zdarma bylo, ne?

Nejlepší odpověď
Lukas27

Myslím, že je tam rozdíl v tom, jestli zasíláte zprávu státní správě, anebo soukromému sektoru. Státu by to mělo být zdarma a soukromým sektorům je to tuším placené a také si musíte zvolit při vytvoření datové schránky, abyste vůbec mohli zasílat soukromým osobám zprávy.

Další odpovědi
cochee

Lukas27 správně. Ty zprávy, které jsou/byly placené, vyjdou/vyšly o nějakou tu korunu levněji, než by stál papírový ekvivalent poslaný Českou poštou jakožto doporučená zásilka.