Pájo

Počítá se do plochy prodávaného bytu i plocha lodžie/balkónu, příp. sklepnu/komory? RK to vše sčítá (i ve smlouvách).

Poradíte prosím, jak je to správně (nebo pro kupujícího výhodněji)?
Někde jsem četl, že se při prodeji/koupi bytu má uvádět vždy jen skutečná (obytná) podlahová plocha.
Tedy:
má-li byt obytnou plochu např. 80 m2, lodžii 6 m2 a sklep 4 m2…
Jak to má být v kupní smlouvě?
RK uvádí „prodej bytu 90 m2“… já jsem pro formulaci koupě bytu 80 m2 (s dodatkem, že k nemovitosti náleží lodžie 6 m2 a sklep 4 m2). Ale jistě to samozřejmě nevím, mohu se mýlit. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Tomsa

Samozřejmě pro lepší, jasnější přehled o skutečném stavu je lépe v tomto případě informací více. Nicméně jedna věc je nabídka, která je formou reklamy na daný objekt. A jiná je věc smlouvy, jejíž nedílnou součástí je přesný popis objektu včetně všech jeho částí (pokoje,sklepy,…) s rozměry a příslušenstvím (umyvadlo,dřez,vo­dovod.baterie,trou­ba,apod.). Prostě vše, co je součástí prováděné transakce, a natolik jednoznačně, aby se to dle této smlouvy dalo případně soudně reklamovat.