Anizbor

Prosím o radu, která RK je nejspolehlivější?

Která Realitní kancelář je nejspolehlivější a pracuje rychle a kvalitně?

Odpovědi
anonym

Všechny RK (resp. makléři) spolehlivě a rychle pracují ´pro sebe´…
Nevím, co přesně chceš ´poptat´, ale pokud možno se na RK vykašli a zařiď si vše sama – není to až takový problém.
😉

ivzez

Žádná a podle častých zkušeností z internetu
jich i dost jedná vyloženě podvodně.
Nejlepší je si najít právníka, ke kterému budete důvěru,
a nemovitost prodat/koupit přímo (bez realitky).

Pepa25

Nejlepší je reference někoho známého …

REAS

Dobrý den, musím reagovat na některé odpovědi zde na Vaši otázky. Pravda je, že není „realitka“ jako „realitka“. Některým RK jde opravdu jen o to „urvat“ smlouvu, nejlépe výhradní, která je plná pokut a sankcí atd atd… Na druhou stranu jsou ale RK, které nechtějí jen hrabat pro sebe, ale jde jim o to, aby obchodní případ proběhl ke spokojenosti všech stran, o prodej se starají svědomitě a snaží se, aby cena odpovídala představám prodávajících i kupujících. Zkušené RK mají možnosti a znalosti, které prostě šlověk, který se tomuto nevěnuje několik let, mít nemůže. Vědí, na co je potřeba si dát pozor, čeho se vyvarovat, obvykle už znají fígle některých „rádobykupujících“. Váš prodej ošetří do nejmenších detailů tak, abyste za svoji nemovitost dostala požadované peníze. Za to si samozřejmě řeknou o svoji odměnu, obvykle v řádu 2 – 3% z dosažené ceny. Pokud RK bude chtít smlouvu (někteří zájemci ji při prohlídce chtějí předložit jako důkaz, že RK má oprávnění tuto nemovitost nabízet k prodeji a že si ji jen tak někde nestáhla z internetu), měla by být jednoduchá, v podstatě prodáme a dostaneme tolik a tolik. Nepordáme nedostaneme nic. Za ty a ty peníze uděláme to a to. Je potřeba si uvědomit, že to nejsou pro RK peníze za „nic“. Kvalitní inzerce něco stojí, příparava nemovitosti k prodeji ať už po právní nebo fyzické stránce, prohlídky, smlouvy, katastr, jednání, daňové přiznání, převody energií atd… to vše by měla svědomitá RK udělat a za to také dostat zaplaceno. Uznávím, že některé odměny RK jsou přemrštěné, ale to je věc Vaší dohody..... Samozřejmě si nemovitost můžeze inzerovat sama. Je hodně serverů, kde je inzerce zdarma. Připravte se ale na neustálé „drnčení“ telefonu od „náběrářek nemovitostí“ velkých RK. Nakonec telefon znechuceně vypnete a možný zájemce tak ztratí možnost se s Vámi spojit. Mnoho makléřů RK se také vydává za skutečné zájemce, nebo tvrdí že mají kupce a dostanou se Vám do „baráku“ a mohou Vás přesvědčit ihned na místě podepsat nevýhodnou smlouvu. Z výše uvedeného si vyberte dle svého uvážení. S úctou LP

tanule

Nejlepší jsou zkušenosti vlastní nebo od známých. Každopádně spíše než RK hledej doporučení na konkrétního makléře, protože v RK mohou pracovat různí lidé. Dobří i špatní. Já sama za sebe můžu doporučit http://jirisi­mon.cz/referen­ce/
Máme s ním dobrou zkušenost. A reference má skvělé.

Michálek1245

Dejte na reference a osobní instinkt. Solventní realitní makléř si s vámi sedne a nic vám nebude tlačit. Zároveň si zjistěte, jak pracují. Samozřejmě, že to nedělají z ryzího altruismu, ale pro provizi. S tímhle počítejte a budete spokojeni. Pokud bydlíte v okolí Ostravy, doporučuji reality Havířov https://www.re­maxelitereali­ty2.cz/ S nimi jsme byli mi velmi spokojení. 😉

Romulda

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit RK Krása bydlení. Velice profesionální a hlavně rychlé jednání.