AnnMary

Je reálné početí po rakovině varlete, aniž by hrozilo riziko postižení nebo potratu?

Máte zkušenosti s touto problematikou? Od chemo uběhlo 5 let, ještě nám není ani 30. Z jednich zdrojů slýcháváme, že i když je spermie po chemo ok, tak se stejně přirozenou metodou otěhotnět nedoporučuje, kvůli riziku postižení nebo potratu, z druhých, že je to lepší zkoušet přirozeně…

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že by vám měl všechno vysvětlit lékař, jedině ten ví, jak je na tom váš partner. I kdyby měl někdo zkušenosti, u každého to může být jinak.

Podívejte se na stránku http://www.ab­ctehotenstvi.cz/txt/ra­kovina-varlat-neplodnost-muzu-a-jeji-reseni

Odpovídá MUDr. Jaroslav Hulvert, primář Centra asistované reprodukce ISCARE IVF,.

"Míra postižení pohlavních buněk po onkologické léčbě závisí na několika faktorech: na způsobu léčby, na její intenzitě a délce. Svou roli samozřejmě sehrává i odolnost organismu, schopnost regenerace a celková kondice,

U části mužů během léčby k žádnému poškození nedojde a jejich plodnost je plně zachována.

U další skupiny vyléčených dojde k regeneraci tkání a obnově produkce spermií během několika měsíců až roku po ukončení léčby.

Bohužel u poloviny vyléčených mužů dochází k trvalému poškození a vzniku neplodnosti,“