zjentek

Po požití muších vajíček se z nich ještě v organizmu mohou vylíhnout červi a napáchat tam neplechu?

Fakt, nebo hoax?

Prej jsou nějak odolný a v břuchu pokračují ve vývinu… ?

Kat. hmyz! ;)

Keplere, to ne, ale 2hodiny zpátky mně jedna taková s tou zelenou metalízou nakladla do palačinek, zdůrazňuji čerstvých! Byl by hřích to vyhodit, tak jsem úsek s vajcama odkrojil, palačinky snědl a chtěl jsem mít jistotu, že jsem ok! To jen na vysvětlenou. ;)

Jinak mouchy kladou do potravin běžně- speciálně vyhledávaj maso a smrdutý sýry, ale nakladený bylo už i v šušených rajčatech s mozzarelou a špagetama. Bacha, jídlo stačí nechat jen pár minut bez dozoru někde pod pergolou a je to! Zkušenost. ;)

Nejlepší odpověď
Edison

Ani omylem… Můžeš si to zkusit… Hoď takové vajíčko do cocacoly. Má o něco menší kyselost, než maj žasludeční šťávy. Nemluvě o trávicích enzymech. Na tohle prostředí musí být organismus dost dokonale připraven, jako třeba taková tasemnice. Ani ta se však nevyvine v žaludku, ale až ve střevech.

Další odpovědi
Kepler

To asi ne. Z muších vajíček se líhnou larvy, ne červi. Moucha klade vajíčka především na hnojiště a na rozkládající se části rostlin. Některé tropické druhy i do otevřených povrchových ran. Takže buď se už sám nějak rozpadáš, nebo můžeš být v klidu. Moucha ani její larvy nejsou cizopasníci, takže by ve tvých střevech hanebně zahynuly. Pro jistotu už nevybírej kontejnery s prošlými potravinami vzadu za supermarkety 🙂

Jasné, mouchy sedaji na všechno, co luxusně smrdí, ale nemusíš mít strach, že by se ti v těle množily. Jenom mají blbý zvyk roznášet různé nemoci, třeba tse-tse.