Jack 12323

Po kolika letech vyměnit herní PC za nové ?

Odpovědi
Reezo

Nejvíc záleží na vašich financích a vašich požadavkách. Já mám PC už skoro 10 let a furt to „relativně“ stačí. Až teď jsem se rozhodl pro gaming laptop a budu do toho investovat značnou částku.

Láká mě ten luxus mít možnost vzít si svého elektronického miláčka s sebou na cesty 🙂

Upgraid starého PC je asi nejlevnější varianta, ale je třeba už trochu rozumět PC nebo mít někoho kdo tomu rozumí, aby jste nekoupil něco co nebude kompatibilní s těmi komponenty, které již máte. Navíc součástky v PC mají tako určitou životnost a je možné, že postupně začnou časem odcházet nějaké věci.

GoPlanetGo

Až staré nebude stíhat novější hry, ale to je lepší upgrade než koupě nového PC. Kup nové až staré přestane fungovat.

elkon

Až začne mít poruchy, které nepůjdou opravit. Někdo ani neví na co všechno se dá počítač využít, ale řeší pouze nějaké přiblblé hry.Ten má pak problém.

ElonMusk

Řekl bych, že často stačí jen vyměnit GPU za nové, a počítač je jako nový, vzhledem k tomu, že vývoj tlačí zejména nároky na výkon GPU. Případně navýšit RAM nebo CPU, ale měnit celé PC asi nedává moc smysl.

anonym

herní PC se od jakéhokoliv jiného liší jen silnější grafickou kartou.
Takže nemusíš měnit PC prakticky vůbec, stačí když každé 2 až 3 roky povýšíš GPU na nějaký střední proud a starou prodáš na aukru. Hry nebývají až tak náročné na ostatní komponenty hardwaru a to kupodivu i včetně procesoru který nijak nadstandardně obvykle nevytěžují.

anonym

bez zajímavosti není ani dnes už naznačený budoucí trend kdy uvedené pravidlo o silné grafice v herním zařízení už docela jiště nebude platit. Právě teď totiž probíhá vývoj hned několika herních platforem založených na principu streamovaného hraní, tedy veškerá náročná grafika bude připravena na výkonných serverech provozovatele a k uživateli bude poslána jen jako video stream (podobně jako když sledujete youtube video ve 4K rozlišení) váš herní ovladač se pak přímo připojí na server provozovatele herní platformy a na ní bude hru přímo ovlivňovat. Google tuto platformu připravuje pod názvem STADIA. Je patrné, že u této platformy vůbec nezáleží na výkonu grafické karty, ta může být naprosto primitivní (bohatě stačí ta integrovaná na desce) a přesto bude možné na takové platformě hrát graficky extrémně náročné herní tituly bez jediného záseku. Blízká budoucnost připravuje redefinici pojmu herní PC, amožná i jeho uplné zrušení protože z každé dnešní SMART TV se rázem stane plnohodnotné herní PC, aniž by nějakou výkonnou herní grafiku v sobě měla.

anonym

Google tuto platformu začal vyvíjet především proto aby dostal ačkové herní tituly na své android telefony bez ohledu na výkon jejich 3d akcelerátoru, jen tak mimoděk tím ale zřejmě ovlivní mnohem víc a možná zcela zruší trh herních konzolí a trh kolem dnešních předražených herních PC. Každému se vyplatí zaplatit spíš 300kč měsíčně předplatné za streamované hraní než aby kupoval herní pc za 30tis … to je zřejmé. A s počtem takovýchto streamovaných platforem ta měsíční sazba může už jenom klesat.

anonym

výkonným herním PC tak v budoucnu může být v mezním případě obyčejný set top box digitální televize za 600Kč … teoreticky, uvidíme zda to tak bude i v praxi. Ale už teď je to velmi nadějné a všechny technické předpoklady jsou v mnoha lokalitách (především velkých městech) pro tuto formu hraní splněny.