Lorelai

Po kolika letech trénování baletu můžu začit tančit na špičkách?

Nejlepší odpověď
Lorrien

To se odvíjí od frekventovanosti Tvých hodin a hlavně síly Tvých kotníků. Většinou děvčata začínají tančit en pointe v 11 nebo 12 letech, tzn. asi po 5 letech. Ovšem u starších to jde rychleji, znám děvče, co začalo s baletem v 8 a v 11 už tančila en pointe. Všechno je to o tréninku, hlavně si je neobuj sama, můžeš si ublížit. Trenér/ka Ti řekne, kdy už můžeš. :)

Další odpovědi
annas

Podle informací n netu se nedá určit. Na špičkách se začíná tancovat až po nějaké době chození do baletu, neboť tanečník musí mít vycvičený kotník a vytvarovaný nárt.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­letn%C3%AD_%C5%­A1pi%C4%8Dky

anonym

Zajdi do drůbežárny s volným výběhem a budeš to umět hned!

cochee

Děkuji za otázku i odpovědi, vůbec jsem netušil, že se něco takového řeší. Myslel jsem, že i začínající baleťáci si stáhnou chodidla nějakým tejpem a šup do piškotů.