Lukas27

Po jakém jídle se nejlépe spí?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Pár hodin před ulehnutím by se jíst nemělo, abychom nezatěžovali trávicí systém během noci. V ideálním případě. Někdo holt tu možnost nemá, pokud pracuje na směny. Ale pomáhá sklenice mléka s medem. Osobně bych ale už po této kombinaci spíš strávila tu noc na záchodě než v posteli :))

Další odpovědi
Filip84

To je individuální.

Já hladový špatně usínám, někdo naopak špatně usíná najezený.

Obecně se ale před spaním moc dlabat nedoporučuje. Na usínání pomáhá odvar z meduňky, někomu sklenice mléka.

zjentek

Koleno s česnekovou pastou a křenem!

elkon

Před spánkem se nejí. Pamatuji si, jak moje babi říkávala „nelez do postele s těžkým žaludkem“.

Lurius

Když vezmu v potaz okolnosti, tak určitě po štědrovečerní ve­čeři

Arne1

Po tekutém chlebu. (tedy po pivu)

da ny

Nejhorší je, když člověk uléhá hladový.
Dvě až tři hodiny před spaním něco lehčího (nemusí to být řízek nebo knedlo zelo vepřo, ani svíčková), bez/s minimálním množstvím bílkovin (hlavně ne mléčných).
Já spím velmi dobře po jídle půl až hodinu před spaním. Pokud se v noci probudím, tak obvykle se mnou cloumá hlad ;D U postele mám vždy něco k zakousnutí (alespoň rohlík).

Filip84

RyuzakiKate: A nechyběla bys, potom, někomu v té posteli? Omlouvám se, jsem-li impertinentní, ale ani jsem nemusel nějak extrémně popouštět uzdu fantasii, prostě ta představa, že se jde spát, ale ona si dá sklenici Scheisse, a pak celou noc sere …, jistě chápeš? 🙂

zjentek

Filip, chtěl jsem ocenit, ale nemám už pro tebe boda 🤷‍♂️

Filip84

Vklidu, dáš zítra, ne? 🙂 Šest bodů za den může dát každý každému.