Usoman

Po jaké době průměrně otevírat utaženou PET lahev burčáku, aby plyn volně unikl a předešlo se výbuchu?

Kvůli převozu nemohu mít láhev pootevřenou, nýbrž utaženou. Po jaké době bych měl pravidelně láhev otevírat, aby natlakovaný CO2 volně unikl? Je to snad každých 5 minut? Každých 20 minut nebo jednou za hodinu?

Odpovědi
Pospíšil

Ti záleží na několika vlivech. Především na divokosti burčáku, teplotě okolí, míře drncání a pevnosti flašek. Mně 20 minut vždycky stačilo. Což je ale třeba při delší jízdě autem docela otravné. Pokud se ty flašky nemůžou překlopit, asi bych zkusil udělat do zátky malou dírku a zátku podložit kouskem látky.
Ale po pravdě zkušenost s tím nemám, protože udělat to jsem byl líný.

Drap

sračí jednou za hodinu, mírně povolit víčko, aby unikl plyn a ne burčák.

nyjono

Mně se osvědčilo láhve do krabice nebo tašky uložit a zajistit proti překlopení.
Zátku povolím a normálně jedu.