Aquamen

Proč se tvoří plíseň na nových kuchyňských šuplících?

Nejlepší odpověď
cukrar

je tam nízká teplota a vyšší vlhkost.

Další odpovědi
Drap

Vlhkosr a špatné odvětrání.

aliendrone

Zkontroluj, jestli ti do linky nezatéká. Obvykle kolem baterie nebo netěsnost mezi dřezem a pracovní deskou linky. :)
Po odstranění příčiny zavlhčení aplikuj protiplísňový nástřik pro rychlejší likvidaci plísně.

da ny

Po odstranění možných příčin (viz. aliendrone), se zamyslete nad větráním
v kuchyni. Během vaření uniká pára (dávejte pokličky), která se sráží.
Vlhkost/voda ulpívá na hladkém povrchu (i rámy oken, skla) a zdech (rohy).
to hlavně v případě, pokud se místnost nedostatečně vytápí (moc chladná).
Během vaření větrejte (pusťte páru pryč, ať nejsou zamlžená okna).
Nejčastější chyby ve větrání v chladných měsících:
Někdo nevětrá vůbec. Větrá tak, že má příliš dlouho otevřené okno, ventilačku.
V zimě se větrá krátce a intenzivně (hodně otevřít okno, na krátkou dobu),
několikrát za den ači během vaření.
K podobným jevům často dochází i v ložnicích. Lidé málo nebo vůbec netopí
a mají otevřenou ventilačku. třeba půl dne.
Koukala jsem, že Vám již na1. otázku ODPOVĚDĚL SPRÁVNĚ mosoj, v případě novostavby domu. Nevyzrálá stavba.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Vinpe

Může být vlhký být. V místnosti je nízká teplota. Na šuplícich se sraží vodní pára z vaření.
Je potřeba větrat, topit, nebo odvádět vodní páry z vaření , odvlhčit stavbu.

da ny

Bývalo dobrým zvykem postavit dům a nechat stavbu „vyzrát“.
Většinou přes 1. zimu (stará, obvyklá „moudrost“).
Teprve pak se lidé stěhovali do domu. Plísně je při dostatečném
vytápění a správném větrání netrápily/netrápí.

quentos

A proč je problém do POLE PRO OTÁZKU napsat OTÁZKU?

aliendrone

quentos>>> VÁŽNĚ čekáš, že ten, kdo neumí ani skloňovat (>> „na nových kuchyňských šuplíků“ zná rozdíl mezi větou tázací a oznamovací? ;) :)