Avatar uživatele
orestez

Platnost řidičského oprávnění trvá 5 let? Proč instruktor v autoškole říkal, že řidičák je na celý život?

A proč si žadatel musí na krajskou působnost zajít osobně? Stačilo by, aby úřad zaslal průkaz na adresu žadatele. Vždyť tím, že ho vidí pracovnice za překážkou není alibi, že řidič žije, slyší, vidí a nebo je přítomen. Fotku 3,5 × 4,5 cm si taky musí přinést. Proč? Irenko proč?

Popis otázky – doplňující informace

Když řidiči vyprší platnost průkazky, nebo ji nemá u sebe, trestá se jako by byl neřidič. Takže bych setřel rozdíly v oprávnění a průkazem.

Zajímavá 0 před 2413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Na co se vlastně ptáš? Řidičské oprávnění a řidičský průkaz jsou dvě různé věci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Řidičské zkoušky (na výjimky) platí celý život. Průkaz se musí obnovovat, dělá se nová aktuální fotka (nevím, jak vy, mě fotili přímo na místě), narychlo se kontroluje stav řidiče (jestli třeba nosí brýle a v průkazu je nemá).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Asi jsi v autoškole nedával pozor. Pokud řidič nemá průkaz u sebe, nebo je propadlý, rozhodně se to netrestá stejně, jako by nebyl oprávněn k řízení vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…si asi v tej autoškole moc pozor nedával co? když nevíš jakej je rozdíl mezi řidičákem a dokladama? …
… a platnost je buď 10 nebo 5 let (http://www.cspsd­.cz/470-ridicske-prukazy-maji-omezenou-platnost) >>> jestliže máš pět let platnost, a tyto názory, pak chápu, že to na našich silnicích vypadá takto …

… a co se týče tý průkazky zdravotní pojišťovny: vona totiž neslouží jako druhý doklad, kterej po tobě někde chtěj …

… k doplnění: než začneš psát takový blbosti, bylo by dobré si zopakovat „vyhlášku“, bože, co to na těch silnicích nechaj jezdit …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zkouška v autoškole je na celý život. Omezena je pouze platnost dokladu,aby mohl být aktualizován. Stejně jako třeba OP nebo pas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Tak 10 nebo 5 let. Vy to tak dokážete rozlišit? Jednou to přijde a připadá vám to jako chvíle.

před 2413 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Muffz, když ten žadatel nepřinese nějakou zásadní lékařskou diagnózu, třeba slepota nebo pako, tak jaký má smysl aby tam šel k té překážce osobně? Jako že má čas, nebo ho nebolí nohy? Já to prostě nechápu. Třeba zdravotní pojišťovna posílá novou průkazku poštou.

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Lamlam, nechytej mě tolik za slovo. Nepíšu žargonem advokátů, mohl bych se líp zeptat. Proč to po těch jejich 5 letech nevhodí do poštovní schránky?

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ona tě nechytá za slovo, jen vysvětluje, že jedno je na pět let a druhý nafurt … jen vědět, jakej je mezi tím rozdíl, pak pochopíš, že v autoškole měli pravdu … a srovnávat to s kartičkou pojišťovny?

před 2424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ano, mohl ses zeptat líp. Navíc řidičák (řidičský průkaz) se dost často používá jako druhý doklad totožnosti (např při různých jednáních v bance – úvěry apod.) takže osobní převzetí s kontrolou přebírající osoby je podle mně OK.
Řidičské oprávnění máš doživotně, nebo do nějakého prů..ru.

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Když mě ho seberou, tak už není jako druhý doklad totožnosti.
A když se musej absolvovat znovu zkoušky po nějakým průneseru, tak je tím doživotní oprávnění anulováno. Novou kartičku by sami měli donést, když ji po někom chtějí. Podobně jako s debetní kartou. Neumřels? Žiješ.

před 2413 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Není mi jasné o co Ti jde. Právo být zvolen do senátu máš od určitého věku také doživotně. Přesto o něj můžeš přijít.

K doplnění: To že nemáš u sebe řidičák se netreatá jako bys řídil bez řidičského oprávnění.

před 2413 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava