Avatar uživatele
Dr. Darko

Platí kluk na prvnim rande za oba, nebo ne?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Tradičně platí ten, kdo do restaurace apod. druhou osobu pozve. Pokud by ale pozvaná měla výhrady, měl bys to respektovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zvidatel

Za mě určitě ano. Muž by měl vždy platit, pokud se nedomluvili jinak, ale to je zřídka kde. Je to v podstatě pravidlo.
Jakože na druhém už by platila ona? :D
Jestli nechceš, aby ti hned po prvním rande utekla…

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ty. Pokud jsi iniciátorem schůzky, tak je jasné, že ty, pokud je iniciátorem ONA, tak máš možnost schůzku odmítnout. Jestli neodmítneš, AUTOMATICKY to přijetím pozvání přebíráš na sebe. :)

Tohle patří prostě k „ženským výhodám“ (radím ti dobře – na ty jim nesahej!), ale smutný z toho nemusíš být, všechno má svoje a i my chlapi máme vlastní výhody.

Další věc je třeba když tě pozve např. na hokej/lkoncert etc. (s tím, že zakoupí lístky), tak ty je sice neproplácíš, ALE veškeré další náklady už hradíš (občerstvení, taxíky atd.), to si pamatuj.

Pokud tě pozve ONA do restaurace, STEJNĚ platíš účet TY (viz výše), to si zapiš za uši. Sice bude zdvořilostně protestovat, ale na to nedej, nemělo by být těžké ji přimět ke změně názoru. Pokud ale ANO (bude vehementně trvat na tom, že zaplatí a nedá se přesvědčit), tak ji zaplatit NECH a pak spánembohem! Budeš alespoň vědět, že je to feministická kráva a věř mi, s takovou vztah NEMÁ budoucnost. (Podotýkám, že jde o OSOBNÍ schůzky, když tě pozve třeba na PRACOVNÍ OBĚD, je to něco jiného, je to součást byznysu.)

NEBO

Můžeš být „bezkulčák“ (tedy muž akceptující „moderní trendy“) a nechat ji zaplatit s tím, že budeš vypadat (a hlavně se cítit!) jako nějaký nýmand, to už je ale na tobě, čemu osobně dáváš přednost. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Tak minimálně bys to měl nabídnout. Sice je tahle doba v lecčem už úplně úchylná, ale třeba tohohle pravidla etikety ( a nejen jeho) bych se držel. I když si vybavuji, jak jsem takhle kdysi zaplatil za jednu a nerozdejchala to, pak jsme šli z restaurace každý svou cestou. 🙂 Jo, všechno je dneska možný…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jak to chodí dnes nevím. Když jsem já zvával slečny na rande, chodili jsme do parku na Folimanku, tam se neplatilo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

V mojí generaci to tak bylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Neznám tradice tam na konci světa u Valmezu, ale v případě, že jde o RANDE, tak TRADIČNĚ platí chlap. Alespoň v civilizovanějších končinách. ;) :D :D

před 1413 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek