Avatar uživatele
Mr. Marek

Platí, že čím je člověk starší, tím je i konzervativnější?

Máte to jinak? A proč se tak často děje?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, Ametyst před 1206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, ale spíš bych to charakterizoval jako nechuť přijímat nové výstřelky doby a lpění na vlastních hodnotách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Pokud za konzervativce budeme považovat člověka, který odmítá přijmou existenci stovky nových pohlaví, kterému vadí zaplevelování rodného jazyka nesmyslnými cizími slovy a který svůj každý prd nesdílí na sociálních sítích, tak ano, jsem a budu konzervativní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Podle mne ano. Může to být bohatými životními zkušenostmi, kdy zjistíte, ze každá další změna je k horšímu. Může to být i tím, že ubývá sil, tj. i sil chtít něco měnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Záleží, co přesně se myslí pod tím konzervativnější. Pokud to, že si váží určitých hodnot a nechce o ně přijít, tak určitě. Ale to neznamená, že musí být proti pokroku nebo dokonce v zájmu zachování statutu quo upírat svobody jiným.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Mladého člověka můžete x-krát varovat jak je nepříjemné sednout si nahým zadkem do kopřiv proti tomu, než si to zkusí. My starší jsme většinou už v těch kopřivách seděli.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

No zdá se mi někdy, že jisté příznaky u mne jsou, ale snažím se jim bránit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Aby člověk nebyl/nestal se konzervou, NESMÍ BÝT k NIČEMU PŘIPOUTANÝ!

Haré Krišna! (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie vždy to platí, aj keď starší má skôr možnosť čerpať nielen zo svojich skúseností ale aj zo skúseností iných. O nedostatok vlastných
skúsenosti často prichádzajú tí mladši. Ale nie je to pravidlom.
Niekedy sa vážne zamýšľam pri pohľade na mladých „konzervatívcov“ „to sú preto konzervatívní lebo sú leniví byť pokrokoví, alebo preto, že sa im nechce“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Do jisté míry ano.
Postupem času prostě nemusím mít všechny výstřejlky mody a techniky – prostě proto, že je nepotřebuji a pořizovat si něco jen proto abych byl „in“, to je tak nějak pod mou důstojnost.
I po stránce kultury. Slyšel jsem v životě už obrovské množství hudby a vybral jsem si co se mi líbí. nemusím tedy hledat další nové a nové a hledat další co se mi bude líbit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Boy 13

Já si myslím tohle. Čím je člověk starší, tím víc si užívá života a objevuje i maličkosti, které mu dělají radost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Dudu, sedět v kopřivách je docela příjemné a především zdravé. Obávám se. že si zde v otázce mnozí pletou konzervatismus s vlastním pohodlím (ass pěkně v teploučku, znáš to…)

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Zjenteku. Mám u tebe několik pochybností. Jednak zda vůbec poznáš rostlinu zvanou kopřiva dvoudomá a jednak zda-li znáš stav kdy se do nich nahým zadkem posadíš aniž jsi pod vlivem. A předhazovat mně jakési pohodlí v teploučku je v mém věku po 41 odpracovaných letech minimálně zhovadilost. Jsi fakt trapný.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Sorry tedy, nemohl jsem tušit, že's citlivější než chudák posezená kopřiva dvoudomá.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…Mimochodem, to's toho zatím v životě moc „neodbouchal“, když se na to podívám pohledem moderní doby.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: zásadně nesouhlasím s tvrzením, že „každá další změna je k horšímu“. Vývoj lidstva to tak nějak popírá …

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Proč by to vývoj lidstva popíral? Krom řekněme „jakéhosi přesvědčení“, že vývoj lidstva JE POZITIVNÍ, neexistuje v tomto ohledu vůbec nic. ); Konkrétně já tedy podobná přesvědčení s lidstvem rozhodně nesdílím. Totiž já vidím fakta, skutečnost. Jinými slovy, věřím ve své smysly, které stoprocentně fungují správně – žádný z nich není poškozený, ani ovlivněný.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Nemusíš souhlasit, je to otazka, co vidíš kolem sebe a jaké máš informace. Když mi vyjmenuji 2 věci, které se letos změnily k lepšímu, dam Ti malé bezvýznamné plus.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Ametyst > napsals jednoznačně „každá změna je k horšímu“. Zatahovat do toho letošní rok je argumentační faul.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Děkuju náčelníku … atd. Právě argumentační fauly jsou důvod, proč s Ametyst tak často nesouhlasím, jinak mám pro ženy spíš slabost, vadí mi spíš někteří neustále reptající dědkové případně nevybouření mládenci směřující elán divným směrem 😉

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Emefej: zásadní nepochopení: v jistém veku člověk zjistí, ze každá změna je k horšímu, proto nechce nic měnit. Co e tyče Pepy25, ten se mnou nesouhlasí nikdy a vždycky nějak rejpe, takže je to fuk.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek