dudu

Platí, že často nebo alespoň někdy je lepší nevědět?

Nepříjemné překvapení čekalo na muže z Maroka poté, co se podrobil běžnému urologickému vyšetření. Doktor našel na jeho varleti cystu, která ho sice neohrožovala na životě, ale způsobila, že byl prakticky celý život neplodný. Na tom by nebylo nic tak hrozného, kdyby nebyl šťastně ženatý a se svou ženou neměl devět dětí.
Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koktej­l/469455-otec-deviti-deti-se-nechal-rozvest-zjistil-ze-je-uz-padesat-let-neplodny.html

Nejlepší odpověď
ivzez

Nebyl by prosím odkaz?

Takto napsáno to podle mně vzbudit senzaci nebo emoce.
Ovšem, kde je psáno, že dotyčný muž měl cystu po celou dobu
manželství? Jak se jeho onemocnění vyvíjelo?

Původně malá cysta se mohla zvětšit až v poslední době.
Urologii se lidé → obzvláště muži ← zpravidla vyhýbají, vyšetření
absolvují až v případě nějakých problémů.
______

Myslím si sice, že je vždycky lepší vědět, ale přiznám se,
že bych o některých věcech (nemíním soukromí) radši nevěděla.
_______

Doplňuji:

Děkuji za odkaz.

Stejně mi to přijde spíše jako „hon za senzací“. Nepřijde mi
pravděpodobné, že by muslimka byla tolikrát nevěrná a nejsem
si jista, jestli lze zjistit 50 let zpětně a stáří a vývoj cysty, případně,
jak dalece cysta před 50 lety mohla ovlivňovat plodnost…
(Ovšem nejsem lékař.)

Další odpovědi
Rokio

Někdy je lepší opravdu nevědět pravdu.

Příkladem je těžce nemocný člověk, u něhož by pravda mohla stav zhoršit. Další případ je ten, pokud se vrah zeptá, jestli je náš přítel u nás doma. V tomto případě by pravdomluvnost byla spolupachatelství. Poslední případ, který mě napadá je, že se manželka zeptá svého muže, jestli v těch šatech vypadá tlustě.

Kepler

Ano, někdy je lepší nevědět. Dosud byl spokojený a teď se rozvádí. Mně by taky na klidu nepřidalo, kdyby mi někdo sdělil prognózu dožití. Fakt, radši nevědět.

zjentek

No a často, nebo alespoň někdy je tedy lepší nevědět co? Co jsou ženský zač? A když se tak ptáš a nevíš na co tak se taky zeptám- máš testy otcovství? A pokud ne, kdo nese za parchanty vinu? Protože příležitost dělá zloděje a tak dále…

aliendrone

Proboha lidi – MYSLETE trochu!!! Vždyť je to typická kachna, doslova jak vymalovaná. Správný úsudek prokázala ivzez, už jen to, že by lékaří dokázali ZPĚTNĚ a bez pochybností projektovat něco tak nahodilého, jako je růst cysty (ta MŮŽE sice růst konstantně, nicméně roste i periodicky a nepravidelně – třeba X let nic, pak zběsilý nárůst během pár měsíců a pak zase nic po tentokrát Y let)

Navíc fakt, že nepoužili vysoce průkazný test DNA (v takto závažném případě jako je otcovstí by to zajisté bylo namístě) a místo toho podsouvají nějaké v podstatě voodoo… xixixi! ;) :D :D

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ FAKT ale je, že cysta byla nalezena na varleti. Možná je to tím, že jsem aliendrone (tudíž jsem JINÝ než ostatní chlapi – což ostatně JSEM – úžasný, skvělý, krásný a vůbec;) :D :D), ale já prostě nějak od narození mám varlata DVĚ!! A jestli jedno někomu z nějakého důvodu nefunguje (třeba právě kvůli nějaké cystě), druhé je schopno pořád dodávat miliony spermií.

Jako že holkám tento fakt unikl, ok, ony mají svoje (jiné) příslušenství. ALE CHLAPŮM…, proboha – to jste všichni polovykulčenci nebo co si mám myslet?
Keplere, že i ty… i ty jeden… ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jinak souhlasím, NĚKDY je opravdu lepší nevědět. (platí to zřídka, ale PLATÍ)

Chrochta

To je také můj názor že lepší je radši nevedet zbytečně se na nic neptat,A co nejdůležitější si nahlas stěžovat na svůj zdravotní stav poněvadž jako každý znás už to také poznal že i když je nám opravdu hodně zle tak většinou je nutné navštívit lékaře. Váš popis co vás bolí kde vas Pícha .Tak vás začnou posílat všude kam by jste určité ještě dlouho, nepomyslel že jednou vás to také potká. A co pak!!!!! Jdete s vysledkama k vašemu lékaři a to se nestacite dobýt najdou vám i to co není pravda. Proto jak se říká opravdu platí pořekadlo že nejlepší je raději nic ne vědět.