Avatar uživatele
zjentek

Platí pro jízdní kolo povinný zimní obutí?

Loňskou zimu mi nějakej „kaskadér“ na rozježděným sněhu ve smyku upad z kola na kapotu a málem bylo po něm, tak by mě zajímalo, jestli se to bude běžně opakovat. Já nemám na celej cirkus pro šašky!

Zajímavá 0 před 2383 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, jestli pro jízdní kola zimní galoše vůbec exiistují. Ono to vlastně tak docela povinné není ani pro auta.
„V období od 1. listopadu do 31. března, jsou zimní pneu povinné pokud:
•se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza,
•nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Popravdě: Ještě jsem neviděl spec. zimní pláště pro jízdní kola. Stačí Ti to takhle? Bohužel na rozježděném sněhu může uklouznout kdokoli, bez ohledu na použité gumy. Zimáky pomohou zejména na ledu (trochu), uježděném sněhu a promrzlém asfaltu. Ve vysoké vrstvě břečky je téměř jedno co máš za obutí… (OK: Pro pěší bych upřednostnil zateplené holinky před polobotkama)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ve vyhlášce je to psané mezi řádky, jak se mají účastníci silničního provozu chovat a jak pohybovat na komunikacích, ale to neznamená, že se tak musí chovat, existuje možnost volby a policista nebude trestat někoho , kdo si pravidla různě vyloží. Navíc mnoho cyklistů nemá ani řidičský průkaz. Kdyby mi nějaký kaskadér spadl v zimě na auto, asi bych ho propleskl a poučil ho ze základů fyziky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ne, stejně jako na motocykl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava