hubickova

Platí česká dálniční známka i na Slovensku?

Pojedem z Břeclavi do Bratislavy po dálnici…stačí naše známka?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Možná to nevíš, ale už nejsme Ceskoslovensko…
😉
Budto si kupte slovenskou vinětu – nebo nejezděte po dálnici…
_____________­________________________­____
http://automoc­.eu/slovenska-dalnicni-znamka-2016/
😉
Jo – a na Slovensku sice lze leckde platit i CzK, ale běžná měna je €…
😉

Další odpovědi
led

Rovnako ako slovenská v Čechách 🙂 Neplatí! Pokiaľ nechcete kúpiť známku nepoužívajte diaľnicu. je to len 80km, pozrite na mape trasu bez diaľnice http://mapa.zoz­nam.sk/naplanuj-cestu-m3?p%5B0%5D=B­%C5%99eclav%2C+%C4%­8Cesko%3B48.75313999999­999%2C16.88251679999­9962&p%5B20%5D=Bra­tislava%2C+Slo­vensko%3B48.1485965%2C1­7.10774770000­0004&avoidHig­hways=t&avoid­Tolls=t

mvk

Nestačí.
Je třeba mít slovenskou.

Arne1

Pokud jedeš dál než do Bratislavy (Maďarsko, jižní Slovensko, nebo alespoň Petržalka) tak je lepší jet přes Rakousko podél hranice se Slovenskem. Jede se pohodlněji a rychleji. Průjezd po slovenské silnici „2“ je dost nepříjemný, silnice je křivá a plné děr.

Klaproth

Ne, v žádném cizím státě kupodivu česká dálniční známka neplatí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

xxx3

A platí pražská tramvajenka i Brně?

Mc Merkurion

… v Brně nejsou tramvaje …

xxx3

no jasně, šalinky…ale spojení „pražská šalinkarta“ zní trochu divně, ne?

gecco

Hlavně v Práglu nepojedeš šalinó na prýgl…
😉