annas

​​Plast – papír – síťovka. Která taška je podle vás lepší a má šanci se prosadit?

​Pamatujete se na síťovky z dětství či mládí? Vyhovovaly vám?

Retro síťovky se totiž vracejí. V 90. letech byly kvůli rozmachu igelitových nebo papírových tašek zapomenuty.

„Česká síťovka chce zaplavit celý svět“
http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/ceska-sitovka-chce-zaplavit-cely-svet-20120308.html

Nejlepší odpověď
briketka10

já měla, tak skvělou síťovku všechno se mi do
ní vešlo, ale při stěhování jsem ji zapomněla
v minulým bytě v komoře smůla s " láskou "
na ni vzpomínám :))
Doplňuji:
ta moje byla z umělý hmoty, proto byla tak bezva,
že se nezašmodrchávala, jako ta z bavlnky hned
byla připravená k fofrovýmu naházení nákupu jo,
jak by se mi teď hodila k dnešním kasám, kde
se zákazníci tlačej jeden na druhýho, nebo jsou
krátký pásy či ta odkl.plocha..

Další odpovědi
dědapetr

Pamatuji a byla dobrá-https://www.go­ogle.cz/search?q=s%C3%AD­%C5%A5ovka+ta%C5%A1k­a&biw=1440&bih=775&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=IG0ZVcPEB­sLjaqzngpgK&ved=0­CD4QsAQ

suaeda

Také pamatuji síťovky. Byly to praktické tašky, které měly jednu nevýhodu. Jako kluk jsem jezdil na kole pro nákupy do vedlejší vesnice. Občas se taška na řídítkách zamotala do předního kola. Plastové tašky budou postupně mizet a budou nahrazovány papírem. Papírové tašky nejsou na těžší nákup moc vhodné. Tak akorát přenést pár maličkostí do kufru auta. Navíc při navlhnutí jsou nanic. Nejvíce mi vyhovovaly tašky látkové. Když jsem dělal v textilce a objevily se šikovné zbytky pevné látky tak měl během pár dní celý provoz nové hadrové tašky. Měly ohromné výhody. Byly pevné, daly se snadno vyprat a neškodily životnímu prostředí.

Agneta

My nakupujeme jen s plátěnými, jiné neznám. Jsou z čisté, nebělené bavlny, a vydrží strašně dlouho. Stojí asi třínásobek té plastikové :D

JájsemRaibek

Pamatuji síťovku ze 30. let 20. století, malá, klidně zmačkaná v kapse a přesto ne jako když igelitku vytáhne krávě z tlamy, kapr se v ní neudusil, pevná. Jediná trochu nevýhoda, že každý viděl co v ní je.
Ale jinak papírová moc nevydrží (oproti americe zde za ni chtějí ještě platit), igelitka jak jsem již napsal sice skladná, ale taky toho moc neunese a uši nevydrží.
Klidně beru síťovku. A nebo pamatujete i takové ty plátěné? Na uších měly bužírku. Ale ty uši už zas trochu v kapse překážely.

Michal M.

Síťovky mi nikdy nevyhovovaly. Buď mi z nich drobnosti vypadávaly nebo se různě zamotaly (např. zelenina se různě „propíchá“ – kdo to pak má vymotávat. Nejvíc mi vyhovují látkové tašky – ty dnešní se dají zmuchlat do malé kuličky, takže jsou stejně praktické jako síťovky.

marci1

Síťovka je celkem dobrá, ale vzhledem k tomu, že existují různé výrobky s ostrými hranami, spíše nebezpečná. Jednou jsem si s řeckým jogurtem v síťovce trošku pořezala nohu. ☹. Používám nyní jen plátěné-bavlněné a zcela mi vyhovují. 🙂 ♥

zzzlatokopka

Já nemám ráda jednorázové tašky, igelitka už není to co bývala, sama se rozpadne i ve skříni:-(((

Používám na nákupy velké tašky z Tesca nebo z Ikea, mám je několik let, vydrží a unesou vše:-)

anonym

Také pamatuji síťovky a myslím,že jsou daleko pohodlnější než papírové a plastové tašky.Už jen z toho důvodu, že jdou použít daleko vícekrát než ty druhé.Unesly více kg než ty dnešní náhražkové.

www

Možnosti jsou různé.
Doma mám ještě několik new síťovek (klasické staré) z družstva tuším Drutěva a nákupu se tam vejde mnohem více, než pojmou největší igelitky (obsah,nosnost,ap.) Bohužel, jsou neforemné a je vidět veškerý obsah.
Z ekologického hlediska jsou však bezproblémové stejně jako papír s menším objemem tašky i nosností.
Přimlouval bych se tedy za něco podobného, je potřeba ale lidi učit, případně hledat kompromis.

mosoj

Vím , že síťovou tašku před několika lety vzkřísil Čech a mněl v zahraničí obrovský úspěch. Na kolena ho dostala opět Čína.
V zahraničí síťovku berou jako super vynález.

http://finance­.idnes.cz/sito­va-taska-chce-nahradit-igelitky-dbf-/podnikani.as­px?c=A130516_101604_pod­nikani_sov

anonym

Podle mne papír,brzy se budou rušit i igelitové sáčky v marketech ,ve světě frčí jen papírové tašky,jsou dobře recyklovatelné.
Jinak sítovky pamatuju.

Drap

Ještě doma dokonce snad nějaká je. Myslím si, že tak velký návrat a oblibu, jakou měla v minulosti už nezíská. Síťovka byla velmi levná, praktická. Myslím, že současný výrobek bude několikanásobně dražší, než tašky z PVC, silonu a podobně.

Pepa25

Přiznám se, že nejsem fanoušek síťovky, daleko lepší mi přijde klasická pevná textilní látková nákupní taška, která unese a udrží daleko víc. Síťovka je jako papírová taška – je vhodná jen na něco. Plastové tašky (igelitky), které dostanu při nákupu např. textilu používám jen na balení oděvů do kufru na cesty.

lota

Síťovka u mě vyhrává. Plast je nerozložitelný a na papír je třeba ničit stromy.

bazuka

Síťovky dobře pamatuji. Vešla se do kapsy, hodně unesla, Nebyla vhodná na drobné zboží. V dnešní době bych se přimlouval na kombinaci přiměřeně velkého papírového pytlíku z recyklovaného papíru,neseného v síťovce ! Ideální spojení eko a únosnosti !

Michálek1245

Retro síťovka je blbost. Možná taková fajn blbinka, ale jako fakt nechci, aby mi celé město koukalo do tašky. Plast nemám rád, takže mi dávají smysl papírové tašky. Jen se lidi musejí tak trochu naučit to zboží do těch tašek skládat, aby jim vydržely ty papírové tašky déle než jeden nákup.

briketka10

dnes chodím s velkým baťohem a taškou
obrovskou na rameno do síťovky by se mi
těžko nákup už vešel 😁

OLIVER _

Za mne tedy určitě síťovaná taška. Je to i proto, že je to udržitelný materiál a není to ten strašný přežitek jménem plast. Jsou daleko pevnější a velice skladné. Kdyby někoho zajímalo odkud sehnat docela levné a kvalitní, tak odsud https://delana­.cz/sitove-tasky/