Avatar uživatele
annas

​​Plast – papír – síťovka. Která taška je podle vás lepší a má šanci se prosadit?

​Pamatujete se na síťovky z dětství či mládí? Vyhovovaly vám?

Retro síťovky se totiž vracejí. V 90. letech byly kvůli rozmachu igelitových nebo papírových tašek zapomenuty.

„Česká síťovka chce zaplavit celý svět“
http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/ceska-sitovka-chce-zaplavit-cely-svet-20120308.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, vagra, johana 56, Drap, suaeda, www, redy, briketka10, Bedy, JájsemRaibek, gagaga, marci1, lota, anonym, Agneta, gecco, zzzlatokopka před 3312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

já měla, tak skvělou síťovku všechno se mi do
ní vešlo, ale při stěhování jsem ji zapomněla
v minulým bytě v komoře smůla s " láskou "
na ni vzpomínám :))
Doplňuji:
ta moje byla z umělý hmoty, proto byla tak bezva,
že se nezašmodrchávala, jako ta z bavlnky hned
byla připravená k fofrovýmu naházení nákupu jo,
jak by se mi teď hodila k dnešním kasám, kde
se zákazníci tlačej jeden na druhýho, nebo jsou
krátký pásy či ta odkl.plocha..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Pamatuji a byla dobrá-https://www.go­ogle.cz/search?q=s%C3%AD­%C5%A5ovka+ta%C5%A1k­a&biw=1440&bih=775&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=IG0ZVcPEB­sLjaqzngpgK&ved=0­CD4QsAQ

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Také pamatuji síťovky. Byly to praktické tašky, které měly jednu nevýhodu. Jako kluk jsem jezdil na kole pro nákupy do vedlejší vesnice. Občas se taška na řídítkách zamotala do předního kola. Plastové tašky budou postupně mizet a budou nahrazovány papírem. Papírové tašky nejsou na těžší nákup moc vhodné. Tak akorát přenést pár maličkostí do kufru auta. Navíc při navlhnutí jsou nanic. Nejvíce mi vyhovovaly tašky látkové. Když jsem dělal v textilce a objevily se šikovné zbytky pevné látky tak měl během pár dní celý provoz nové hadrové tašky. Měly ohromné výhody. Byly pevné, daly se snadno vyprat a neškodily životnímu prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

My nakupujeme jen s plátěnými, jiné neznám. Jsou z čisté, nebělené bavlny, a vydrží strašně dlouho. Stojí asi třínásobek té plastikové :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pamatuji síťovku ze 30. let 20. století, malá, klidně zmačkaná v kapse a přesto ne jako když igelitku vytáhne krávě z tlamy, kapr se v ní neudusil, pevná. Jediná trochu nevýhoda, že každý viděl co v ní je.
Ale jinak papírová moc nevydrží (oproti americe zde za ni chtějí ještě platit), igelitka jak jsem již napsal sice skladná, ale taky toho moc neunese a uši nevydrží.
Klidně beru síťovku. A nebo pamatujete i takové ty plátěné? Na uších měly bužírku. Ale ty uši už zas trochu v kapse překážely.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal M.

Síťovky mi nikdy nevyhovovaly. Buď mi z nich drobnosti vypadávaly nebo se různě zamotaly (např. zelenina se různě „propíchá“ – kdo to pak má vymotávat. Nejvíc mi vyhovují látkové tašky – ty dnešní se dají zmuchlat do malé kuličky, takže jsou stejně praktické jako síťovky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Síťovka je celkem dobrá, ale vzhledem k tomu, že existují různé výrobky s ostrými hranami, spíše nebezpečná. Jednou jsem si s řeckým jogurtem v síťovce trošku pořezala nohu. ☹. Používám nyní jen plátěné-bavlněné a zcela mi vyhovují. 🙂 ♥

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já nemám ráda jednorázové tašky, igelitka už není to co bývala, sama se rozpadne i ve skříni:-(((

Používám na nákupy velké tašky z Tesca nebo z Ikea, mám je několik let, vydrží a unesou vše:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Také pamatuji síťovky a myslím,že jsou daleko pohodlnější než papírové a plastové tašky.Už jen z toho důvodu, že jdou použít daleko vícekrát než ty druhé.Unesly více kg než ty dnešní náhražkové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Možnosti jsou různé.
Doma mám ještě několik new síťovek (klasické staré) z družstva tuším Drutěva a nákupu se tam vejde mnohem více, než pojmou největší igelitky (obsah,nosnost,ap.) Bohužel, jsou neforemné a je vidět veškerý obsah.
Z ekologického hlediska jsou však bezproblémové stejně jako papír s menším objemem tašky i nosností.
Přimlouval bych se tedy za něco podobného, je potřeba ale lidi učit, případně hledat kompromis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Vím , že síťovou tašku před několika lety vzkřísil Čech a mněl v zahraničí obrovský úspěch. Na kolena ho dostala opět Čína.
V zahraničí síťovku berou jako super vynález.

http://finance­.idnes.cz/sito­va-taska-chce-nahradit-igelitky-dbf-/podnikani.as­px?c=A130516_101604_pod­nikani_sov

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle mne papír,brzy se budou rušit i igelitové sáčky v marketech ,ve světě frčí jen papírové tašky,jsou dobře recyklovatelné.
Jinak sítovky pamatuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ještě doma dokonce snad nějaká je. Myslím si, že tak velký návrat a oblibu, jakou měla v minulosti už nezíská. Síťovka byla velmi levná, praktická. Myslím, že současný výrobek bude několikanásobně dražší, než tašky z PVC, silonu a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Přiznám se, že nejsem fanoušek síťovky, daleko lepší mi přijde klasická pevná textilní látková nákupní taška, která unese a udrží daleko víc. Síťovka je jako papírová taška – je vhodná jen na něco. Plastové tašky (igelitky), které dostanu při nákupu např. textilu používám jen na balení oděvů do kufru na cesty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Síťovka u mě vyhrává. Plast je nerozložitelný a na papír je třeba ničit stromy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bazuka

Síťovky dobře pamatuji. Vešla se do kapsy, hodně unesla, Nebyla vhodná na drobné zboží. V dnešní době bych se přimlouval na kombinaci přiměřeně velkého papírového pytlíku z recyklovaného papíru,neseného v síťovce ! Ideální spojení eko a únosnosti !

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Retro síťovka je blbost. Možná taková fajn blbinka, ale jako fakt nechci, aby mi celé město koukalo do tašky. Plast nemám rád, takže mi dávají smysl papírové tašky. Jen se lidi musejí tak trochu naučit to zboží do těch tašek skládat, aby jim vydržely ty papírové tašky déle než jeden nákup.

Avatar uživatele
briketka10

dnes chodím s velkým baťohem a taškou
obrovskou na rameno do síťovky by se mi
těžko nákup už vešel 😁

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
OLIVER _

Za mne tedy určitě síťovaná taška. Je to i proto, že je to udržitelný materiál a není to ten strašný přežitek jménem plast. Jsou daleko pevnější a velice skladné. Kdyby někoho zajímalo odkud sehnat docela levné a kvalitní, tak odsud https://delana­.cz/sitove-tasky/

před 1369 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek