aduska737

Jak je to s placením alimentů na 18letou partnerovu dcera z předchozího vztahu, která otce využívá? Více v popisu.

Dobrý den, jak to je s placením alimentů na 18 letou dceru, když partnerova dcera z předchozího vztahu ukončila obor kadeřnice s výučním listem? Odstěhovala se od matky, bydlí sama, nájem platí asi z brigády.Do práce se nehrne, tak aby tatínek “solil”, začala studovat další obor kuchař/číšník. S otcem se nestýká, říká, že nemá otce, že je ze zkumavky, ale otcovy peníze jí nesmrdí. Jak se bránit? Její matka je mrcha, která se stará jen o to jak nás oškubat a pořad vyhrožuje soudy, exekucemi apod.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Placení alimentů

Odpovědi
elkon

Dokud studuje, tak otec platí, jestli je mrcha, to s tím nemá nic společného.

ivzez

Rodiče mají vůči dětem vyživovací povinnost do doby,
než jsou schopny se samy živit (není podmíněna věkem).

Kdyby dcera pokračovala na maturitním oboru, mohlo
by stále jít o přípravu na budoucí povolání. Pokud ale
zvolila jiný obor s výučním listem, nemusel ty soud už uznat.

Otci bych poradila, aby u soudu podal návrh na ukončení výživného.

Pokud by ale dcera přešla na maturitní obor,
měl by otec povinnost platit výživné znovu/dále.

nyjono

Celkem dobře to je popsáno tady.

https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/zanik-vyzivovaci-povinnosti-rodicu-k-diteti-105970.html